Bułgaria

Plażowanie i zwiedzanie

Bułgaria to kraj o długiej i bogatej historii, sięgającej wczesnego średniowiecza, czego świadectwem są między innymi liczne dobrze zachowane monastery i fortyfikacje. Zróżnicowane ukształtowanie terenu zapewni atrakcje zarówno miłośnikom górskich wspinaczek oraz białego szaleństwa, jak i amatorom nadmorskiego relaksu. Dla entuzjastów historycznych ciekawostek gratkę stanowić będą stanowiska archeologiczne oraz zabytki kultury antycznej - helleńskiej i rzymskiej - oraz późniejszych: bizantyjskiej i osmańskiej.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Bułgarię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Bułgarii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Bułgarii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Bułgarii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Bułgarii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Bułgarii.

Bułgaria leży na zachodnim brzegu Morza Czarnego. Sąsiaduje z Grecją i Turcją od południa, Serbią i Macedonią od zachodu oraz Rumunią od północy.

W Bułgarii znajdziemy nowoczesne kurorty, takie jak Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Są tu ekskluzywne hotele, eleganckie restauracje, gwarne dyskoteki.  Jeśli zdecydujemy się na wyjazd w głąb kraju, zwiedzimy niezwykłe zabytki, pozostałości po czasach Turków Osmańskich, prawosławnej architektury sakralnej.  Warto odwiedzić  Monastyr Rylski, Tracki grobowiec z Kazanłyku i meczet Tombuł Dżamijae. W Bułgarii trzeba spróbować lokalnych win, które w ostatnich latach z powodzeniem konkurują z francuskimi, włoskimi czy hiszpańskimi.

Stolicą Bułgarii jest Sofia, miasto leżące u stóp masywu Witosza w zachodniej części kraju. Jest to jedno z najstarszych miast w Europie. W ciągu setek lat Sofia miała różnych władców – od Cesarstwa Rzymskiego, przez Bizancjum, Chanat Bułgarski aż do Imperium Osmańskiego. Obecnie Sofia to miasto kontrastów. Można tu znaleźć obok siebie ślady antycznych świątyń, średniowieczne cerkwie oraz pamiątki architektoniczne po okresie komunizmu.

Obecnie Bułgaria jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Polacy już coraz rzadziej kojarzą ją z peerelowskimi wczasami, ktore były marzeniem wielu. Dziś poza niewątpliwymi walorami krajobrazowymi Bułgaria przyciąga też tych, którzy chcą się zregenerować. Jest to bowiem kraj, w którym znajdziemy aż 650 złóż wody mineralnej i 2 000 źródeł. Bułgaria słynie z wysokiego poziomu zabiegów spa i jest jednym z największych na świecie producentów olejku lawendowego.

Ogromną zaletą Bułgarii są wciąż przystępne ceny: pobyt w hotelu, jedzenie "na mieście" i rozrywki kosztują zazwyczaj o wiele mniej niż w innych krajach. Bułgaria jest zatem doskonałym miejscem na wakacje dla tych, którzy nie mają zbyt dużego budżetu, ale chcą cieszyć się piękną pogodą i słońcem.

Hotele w Bułgarii są w większości przyjazne rodzinom z małymi dziećmi. Są tam liczne atrakcje, animacje, udogodnienia, specjalne menu dla dzieci. Słowem wszystko, czego potrzebuje rodzina na wakacjach.

INFORMACJE O BUŁGARII
  • Stolica: Sofia
  • Waluta: lew
  • Głowa państwa: Rosen Plewneliew
  • Liczba ludności: 7 202 198
  • Czas lokalny: 18:30:01
POSIŁEK

Obiad w restauracji o średnim standardzie to koszt ok. 30-40 zł. W bardziej ekskluzywnym lokalu zapłacimy już więcej - ok. 100 zł wzwyż.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku i odzieży zbliżone do polskich. Pamiątki w miejscowościach turystycznych dość drogie.

TAKSÓWKA

Za "trzaśnięcie drzwiami" płaci się złotówkę, a od każdego przejechanego kilometra - ok. 2 zł. Taksówki są bardzo popularnym środkiem transportu w Bułgarii.

TRANSPORT

Przejazd tramwajem/autobusem wymaga kupna biletu - jednorazowy kosztuje 2 zł, ale warto kupić karnet na 10 przejazdów gdy chcemy pozwiedzać miasto.