Bułgaria

Słoneczny Brzeg

Europejskie Las Vegas

Kilkaset hoteli różnej kategorii, plaże, kasyna, dyskoteki. To Słoneczny Brzeg - najpopularniejszy kurort Bułgarii. Skutecznie rozprawił się z wizerunkiem socjalistycznego raju dla dygnitarzy i dziś zachwyca turystów z całego świata.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Słoneczny Brzeg?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Słonecznego Brzegu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Słonecznego Brzegu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Słonecznym Brzegu?

Poznaj ciekawe informacje na temat Słonecznego Brzegu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Słonecznym Brzegu.

Słoneczny Brzeg to najbardziej rozwinięty region Bułgarii. To tam znajdziemy najpiękniejsze piaszczyste plaże z Błękitną Flagą i tam będziemy się wspaniale bawić!

Najpiękniejsza część Bułgarii

Dawno minęły już czasy, kiedy Bułgarię uważano za komunistyczny skansen. Dziś to prężnie rozwijający się kraj nastawiony na napływ turystów. A Słoneczny Brzeg to perła Bułgarii. Kurort położony na wybrzeżu, oddalony o ok. 35 km na północ od Burgas, rozwija się od 1958 roku.

Infrastruktura hotelowa

Słoneczny Brzeg oferuje pobyt w ponad 600 hoteli różnej kategorii, w których wypoczywać mogą tysiące gości. Słoneczny Brzeg to również atrakcje: restauracje, dyskoteki, bary, sklepy, tawerny, a także sport: plaże kurortu idealnie nadają się do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i nurkowania.

Las Vegas Europy Wschodniej

Słoneczny Brzeg nie bez powodu nazywany jest Las Vegas Europy Wschodniej. Kasyna, mnóstwo miejsc, gdzie można się bawić do białego rana. To wszystko czyni Słoneczny Brzeg miejscem niesamowitej rozrywki. W okolicy znajdują się również dwa fantastyczne aquaparki.

Nessebar

Nie sposób pominąć zwiedzania tego niezwykłego miasta. Ze starówką wpisaną na listę UNESCO, to "miasto 40 cerkwi" leży na skalistym półwyspie, połączonym z lądem wąską groblą.

Słoneczny Brzeg spodoba się praktycznie każdemu. Rodziny z małymi dziećmi znajdą tu hotele, w których maluchy będą czuły się wspaniale wśród rozrywek i animacji. Parom spodobają się romantyczne zachody słońca nad morzem, a imprezowicze będą mieli w czym wybierać, bo dyskotek i klubów w Słonecznym Brzegu nie brakuje.

INFORMACJE O BUŁGARII
  • Stolica: Sofia
  • Waluta: lew
  • Głowa państwa: Rosen Plewneliew
  • Liczba ludności: 7 202 198
  • Czas lokalny: 21:12:22
POSIŁEK

Obiad w restauracji o średnim standardzie to koszt ok. 30-40 zł. W bardziej ekskluzywnym lokalu zapłacimy już więcej - ok. 100 zł wzwyż.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku i odzieży zbliżone do polskich. Pamiątki w miejscowościach turystycznych dość drogie.

TAKSÓWKA

Za "trzaśnięcie drzwiami" płaci się złotówkę, a od każdego przejechanego kilometra - ok. 2 zł. Taksówki są bardzo popularnym środkiem transportu w Bułgarii.

TRANSPORT

Przejazd tramwajem/autobusem wymaga kupna biletu - jednorazowy kosztuje 2 zł, ale warto kupić karnet na 10 przejazdów gdy chcemy pozwiedzać miasto.

Słoneczny Brzeg na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Słonecznego Brzegu i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne miejscowości w Bułgarii