Bułgaria

Złote Piaski

Wyjątkowy klimat Bułgarii

Złote Piaski to kurort, który słynie przede wszystkim z pięknych plaż oraz z balneoterapii. Wykorzystuje się do niej naturalne mineralne źródła. Większość hoteli w Złotych Piaskach posiada szeroką ofertę zabiegów spa i bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Złote Piaski?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Złotych Piasków w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Złotych Piasków dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Złotych Piaskiach?

Poznaj ciekawe informacje na temat Złotych Piasków. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Złotych Piaskiach.

Złote Piaski to jeden z najbardziej znanych kurortów na wybrzeżu Morza Czarnego. Położone kilkanaście kilometrów na północ od Warny nazywane jest często letnią stolicą Bułgarii. Znajduje się tam bogata ibfrastruktra hotelowa, liczne kasyna, jachtowa przystań, aquapark, baza jeździecka i wiele innych atrakcji turystycznych

Legenda o powstaniu miejscowości mówi, że piraci ukryli w tym miejscu wielki skarb, lecz natura, karząc ich za chciwość, zamieniła go w złoty piasek.

Wyyjątkowy klimat

Złote Piaski i okolice to wyjątkowe miejsce pod względem klimatycznym. Panuje to swoisty, szczególny dla tego regionu mikroklimat i ujemnie jonizowane powietrze. Dlatego właśnie w Złotych Piaskach i w pobliskich miejscowościach znajdują się liczne centra spa i odnowy biologicznej, a sama miejscowość ma także charakter uzdrowiska.

10 kilometrów na południe od Złotych Piasków znajduje się St. Konstantin i Elena - najstarszy kurort w Bułgarii. Pierwsze centrum balneologiczne powstało tam już w 1908 roku. W otoczeniu cyprysów, lip, figowców i innych roślin można się w pełni zrelaksować i bez końca oddawać pieszym wędrówkom.

Złote Piaski to także region dla aktywnych. Warunki sprzyjają uprawianiu takich sportów jak windsurfing, żeglarstwo, jazda konna, wspinanie na ściankach. Dla amatorów wodnych szaleństw idealnie nada się park wodny Aquapolis.

Sezon w Złotych Piaskach trwa od czerwca do września, szczyt przypada na wakacyjne miesiące: lipiec i sierpień. Panują tam wysokie temperatury, ale z powodu walorów klimatycznych upał nie jest męczący.

Wakacje w Złotych Piaskach na pewno spodobają się rodzinom - znajduje się tam wiele hoteli z atrakcjami dla maluchów. Amatorzy imprez też nie będą narzekać. Centrum Złotych Piasków w sezonie tętni życiem przez całą dobę: gwarem i muzyką pobrzmiewa wiele dyskotek, klubów i barów.

INFORMACJE O BUŁGARII
  • Stolica: Sofia
  • Waluta: lew
  • Głowa państwa: Rosen Plewneliew
  • Liczba ludności: 7 202 198
  • Czas lokalny: 12:58:10
POSIŁEK

Obiad w restauracji o średnim standardzie to koszt ok. 30-40 zł. W bardziej ekskluzywnym lokalu zapłacimy już więcej - ok. 100 zł wzwyż.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku i odzieży zbliżone do polskich. Pamiątki w miejscowościach turystycznych dość drogie.

TAKSÓWKA

Za "trzaśnięcie drzwiami" płaci się złotówkę, a od każdego przejechanego kilometra - ok. 2 zł. Taksówki są bardzo popularnym środkiem transportu w Bułgarii.

TRANSPORT

Przejazd tramwajem/autobusem wymaga kupna biletu - jednorazowy kosztuje 2 zł, ale warto kupić karnet na 10 przejazdów gdy chcemy pozwiedzać miasto.

Inne popularne miejscowości w Bułgarii