Chile

Piękno przyrody

Chile znajduje się w południowo-zachodniej części Ameryki Południowej, zajmując wąski pas wybrzeża kontynentu o długości przekraczającej 4 tys. kilometrów. Kraj ten wprost obfituje w piękne krajobrazy, które można podziwiać w wielu parkach krajobrazowych i pomnikach przyrody.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Chile?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Chile w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Chile dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Chile?

Poznaj ciekawe informacje na temat Chile. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Chile.

Chile to kraj, który wręcz oszałamia różnorodnością krajobrazów. Wciśnięty pomiędzy wybrzeże Oceanu Spokojnego i góry Andy, długi na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym – 90. W przeciwieństwie do innych krajów Ameryki Południowej, w Chile nie ma spektakularnych zabytków. Nie oznacza to jednak, że nie warto tam jechać. Przeciwnie - piękno krajobrazów, wyjątkowy klimat i atmosfera stanowią wielki atut tego kraju.

Spośród najciekawszych miejsc w Chile warto wymienić znajdujące się na południu kraju Los Pingüinos, które zamieszkuje ponad 120,000 pingwinów magellańskich, lodowiec San Rafael, Księżycową Dolinę na pustyni Atakama, masyw górski Torres del Paine czy Park Narodowy Lauca na północy kraju. Jednak bez wątpienia największą i najbardziej tajemniczą atrakcją Chile jest oddalona od lądu o 3600 km, leżąca na Oceanie Spokojnym Wyspa Wielkanocna, słynąca z 887 kamiennych posągów zwanych moai. Miłośników historii i kultury z pewnością zadowoli stolica kraju, Santiago, z licznymi muzeami, galeriami sztuki i zabytkami z czasów kolonialnych. Z kolei amatorów bardziej leniwego wypoczynku ucieszą plaże malowniczego nadmorskiego miasta Valparaíso czy położonego nad jeziorem Villarrica i u stóp wulkanu Villarrica miasteczka Pucón. 

Zaletą Chile jest różnorodność klimatyczna. Można tam się udać o każdej porze roku, aczkolwiek warto rozważyć wrzesień z powodu hucznie obchodzonego święta niepodległości (18 września).

Chile to kraj uwielbiany przez tych turystów, którym nie wystarcza hotelowy wypoczynek. To kraj idealnych tras do trekkingu i rowerowych wycieczek. Z uwagi na piękno krajobrazu jest jednym z najchętniej fotografowanym państwem Ameryki Łacińskiej. Jeśli macie zacięcie do fotografii, w Chile znajdą się wymarzone plenery.

Warto podkreślić, że Chile jest najlepiej rozwiniętym państwem Ameryki Południowej. Turyści nie mogą narzekać - w hotelach najczęściej jest dostęp do bezprzewodowego internetu, komunikacja wewnątrz kraju również jest sprawna. Dobrym pomysłem jest również połączenie wyprawy do Chile ze zwiedzaniem sąsiedniego Peru i Boliwii.

INFORMACJE O CHILE
  • Stolica: Santiago
  • Waluta: peso chilijskie
  • Głowa państwa: Michelle Bachelet
  • Liczba ludności: 18 096 847
  • Czas lokalny: 14:16:16
POSIŁEK

Cena obiadu w najtańszej ulicznej restauracji to koszt 18-20 zł. Lepszej klasy restauracje oferują dania w cenie 40-80 zł.

ZAKUPY

Ceny ubrań i przedmiotów codziennego użytku zbliżone są do polskich. Pamiątki bywają dość drogie.

TAKSÓWKA

Złapanie przypadkowej taksówki na ulicy może oznaczać wysokie koszty - nawet 60-70 zł. Taniej jest ją zamówić bezpośrednio na lotnisku.

TRANSPORT

Warto poruszać się autobusami - są zadbane, czyste i tanie. Jednorazowy bilet kosztuje 2,5 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Chile

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Chile.

Chile na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Chile i zaplanuj wyjazd.