Chiny

Jedna z najstarszych cywilizacji

O Państwie Środka napisano już mnóstwo książek i przewodników turystycznych. Trudno jednak zaprzeczyć, że Chiny są państwem wyjątkowym i wartym odwiedzenia nie jeden raz.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Chiny?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Chin w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Chin dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Chinach?

Poznaj ciekawe informacje na temat Chin. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Chinach.

Kto nie powinien jechać do Chin?

Ktoś, kto oczekuje dokładnie takich samych warunków jak ma u siebie, na pewno nie powinien wybierać się do Chin. To kraj tak różnorodny i z tak odmienną kulturą od naszej, że osoby, które za odmiennością nie przepadają, mogą być w autentycznym szoku. Chiny nie są proste w odbiorze: wszędzie jest mnóstwo ludzi, którzy zachowują się zupełnie inaczej niż Europejczycy, wręcz można uznać, że są niewychowani (z europejskiego punktu widzenia). To także kraj, gdzie poznamy nieznaną nam kuchnię (chińskie restauracje w Polsce nie przypominają prawdziwych chińskich lokali gastronomicznych). Więc - jeśli masz otwarty umysł i chcesz poznać tę ciekawą kulturę - nie pożałujesz.

Pekin i Zakazane Miasto

Stolica Chin to miasto kontrastów - tu nowoczesne drapacze chmur spotykają się z tradycyjną zabudową. W Pekinie znajduje się największy na świecie kompleks pałacowy - Zakazane Miasto (Gugong). To aż 800 pałaców i innych budowli, z których największe wrażenie robi Świątynia Nieba. Cały kompleks został wpisany na listę UNESCO.

Armia Terakotowa

W 1974 roku w pobliżu miasta Xi’an odkryto Armię Terakotową, uznawaną za ósmy cud świata. Składa się ona z ponad 7500 unikatowych figur o naturalnej wielkości przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Znajdującą się od 1987 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO Armię Terakotową podziwiać można w Muzeum Terakotowej Armii Pierwszego Cesarza Qin w Xi’anie.

Klasztor Shaolin

W prowincji Henan, na górze Shaosi w masywie górskim Song, wybudowano w 495 roku na rozkaz cesarza dynastii Wei klasztor, który zyskał sławę dzięki indyjskiemu mnichowi Bodhidharmie, uważanego za ojca kung-fu. Co roku klasztor Shaolin odwiedza ponad milion turystów.

Wielki Mur Chiński

Obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki do Chin. Długi na ponad 8000 km mur nie jest co prawda, jak dawniej sądzono, jedyną budowlą widoczną z kosmosu, ale i tak jego widok zapiera dech w piersiach.

INFORMACJE O CHINACH
  • Stolica: Pekin
  • Waluta: yuan
  • Głowa państwa: przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping
  • Liczba ludności: 1 371 000 000
  • Czas lokalny: 01:24:55
  • Dni bez opadów: 253
  • Temperatura: 3-20℃ (XI-III), 20-32℃ (IV-X)
POSIŁEK

Do spróbowania: chińska herbata, ryż z warzywami, pierożki na parze, zupka chińska, kaczka po pekińsku. Trzeba pogodzić się z faktem pochodzenia mięsa z takich zwierząt jak psy i koty.

ZAKUPY

W Pekinie na Silk Market, w Szanghaju – Tao Bao. To najpopularniejsze miejsca, gdzie turysta znajdzie wszystko.

TAKSÓWKA

Są prawie wszędzie. Ceny od 2-7 zł za pierwsze 4 km, dlatego kwoty zależne od kursu. Nie zawsze można się targować.

TRANSPORT

Rowery z chińskimi miastami kojarzą się chyba każdemu, już za 8 zł można wypożyczyć na cały dzień. W dużych miastach linie metra. Autobusem można przemieścić się na niezbyt dalekie dystanse, za godzinę jazdy ok. 9-12 zł. Pociągi są najlepszym środkiem transportu na terytorium Chin. Międzymiastowe lody samolotem od 200 do 300 zł w jedną stronę.

Zdjęcia z Chin

Przed wyjazdem do Chin obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Chin i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Chin

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Chin.