Chorwacja

Adriatycki raj

Bałkański klimat, wyjątkowe dziedzictwo kulturowe, cudowne krajobrazy - wszystko to znajdziemy w Chorwacji, jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Raj dla turystów, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie niezależność i wakacje z własnym dojazdem.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Chorwację?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Chorwacji w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Chorwacji dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Chorwacji?

Poznaj ciekawe informacje na temat Chorwacji. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Chorwacji.

Chorwacja ma do zoferowania wiele. Jest krajem pełnym ciekawych miejsc, zabytków, a także bujnej natury - słynie z parków narodowych i rezerwatów przyrody. Śródziemnomorski klimat, wyjątkowo pogodni i gościnni mieszkańcy oraz smaczna kuchnia czynią Chorwację badzo dobrym urlopowym kierunkiem.

Parki narodowe

W niewielkiej Chorwacji znajduje się aż 8 parków narodowych, z czego 7 jest zlokalizowanych nad samym morzem, zaś ósmy park – Park Narodowy Jezior Plitwickich – jest oddalony od wybrzeża o niecałe 200 km. Najsłynniejszym parkiem jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, Tworzy go 16 jezior połączonych wodospadami wśród bujnych lasów. To piękne miejsce na wędrówki i wypoczynek. Na uwagę zasługuje także rzeczny Park Narodowy Krka, znajdujący się na najpiękniejszej chorwackiej rzece krasowej Krka.

Dziedzictwo historyczne Chorwacji

Chorwacja to kraj, gdzie co chwilę natknąć się można na zabytki z różnych okresów historycznych począwszy od antyku. Miłośnicy historii i archeologii powinni zwiedzić przede wszystkim Dubrownik i jego piękną starówkę. Znajdziemy tam takie perełki architektoniczne jak: pałac Rektorów, pałac Spoza, najstarszą aptekę w Europie, gotycki klasztor franciszkanów, gotycki klasztor dominikanów, renesansowy kościół św. Zbawiciela, barokowy kościół św. Błażeja, katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i wiele innych.

Chorwacja dla aktywnych

Chorwacja zapewnia bardzo dobre warunki do uprawiania sportu. Nie tylko można tam uprawiać surfing, żeglarstwo czy nurkowanie, ale także odbywać piesze i rowerowe wycieczki. W Chorwacji znajduje się siele tras spacerowych i szlaków trekkingowych o różnym stopniu trudności.

 

INFORMACJE O CHORWACJI
  • Stolica: Zagrzeb
  • Waluta: kuna
  • Głowa państwa: Kolinda Grabar-Kitarović
  • Liczba ludności: 4 290 612
  • Czas lokalny: 18:54:39
POSIŁEK

Ceny posiłków w restauracjach zbliżone są do cen polskich i zależą od klasy lokalu oraz od tego czy położony jest w miejscowości turystycznej.

ZAKUPY

Ceny pamiątek, ubrań i artykułów codziennego użytku zbliżone są do cen z Polski.

TAKSÓWKA

Taksówki łapiemy na postojach. Opłatę należy wynegocjować z góry, przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Autobusy są tanie - przejechanie 2,5 kilometra będzie nas kosztowało niecałą złotówkę! A za 130 zł przejedziemy dokładnie cały kraj (Zagrzeb-Dubrownik)

Biura podróży, które oferują wycieczki do Chorwacji

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Chorwacji.