Chorwacja

Dalmacja Południowa

Esencja Chorwacji

Południowa Dalmacja to region idealnie oddający klimat Chorwacji. Krystalicznie czysta woda, cudowne plaże, urokliwe miasteczka pełne romantycznych uliczek... Podobno bez odwiedzenia tego regionu nigdy się Chorwacji dobrze nie pozna.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Dalmację Południową?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Dalmacji Południowej w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Dalmacji Południowej dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Dalmacji Południowej?

Poznaj ciekawe informacje na temat Dalmacji Południowej. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Dalmacji Południowej.

Dalmacja Południowa idealna na wakacje

Dalmacja to region leżący na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Zachwycają tam malownicze i ustronne plaże i zatoczki.Charakteryzuje się się także wyjątkowo nieregularną linią brzegową z licznymi przybrzeżnymi wyspami i wysepkami, które ciągną się wzdłuż niej.

Jedną z najpiękniejszych wysp Dalmacji jest Korcula, która kojarzy się z pięknymi krajobrazami, śródziemnomorskim klimatem oraz bogatymi tradycjami muzycznymi. Turystyczną atrakcją jest też Półwysep Peljesac, pełen urokliwych zatoczek oraz cudownych zakątków.

Aktywnie w Dalmacji Południowej

Południowa Dalmacja to region bardzo lubiany przez miłośników aktywnego wypoczynku. Znajdują się tam bazy nurkowe, wiele osób uprawia tam windsurfing i żeglarstwo.

Dubrovnik

Najwięcej atrakcji i zabytków w tym regionie znajduje się w Dubrovniku, który koniecznie należy zwiedzić. Najważniejsze zabytki tego miasta to: Stare Miasto Dubrownik z murami miejskimi (wpisane na listę UNESCO), Pałac Rektorów, Pałac Spoza, Klasztor Franciszkanów i Fontanna Onufrego.

Dalmacja Południowa dla rodzin i nie tylko

Region ten powszechnie uważa się za miejsce idealne na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Przyjemny, śródziemnomorski klimat, wiele atrakcji i bogata baza noclegowa sprawiają, że bardzo wiele rodzin wybiera właśnie to miejsce na swoje wakacje. Znakomicie poczują się tam również pary - malownicze krajobrazy nadają się na plener do narzeczeńskich czy ślubnych sesji zdjęciowych, a spacery wąskimi uliczkami lub brzegiem morza są niezwykle romantyczne.

INFORMACJE O CHORWACJI
  • Stolica: Zagrzeb
  • Waluta: kuna
  • Głowa państwa: Kolinda Grabar-Kitarović
  • Liczba ludności: 4 290 612
  • Czas lokalny: 21:46:38
POSIŁEK

Ceny posiłków w restauracjach zbliżone są do cen polskich i zależą od klasy lokalu oraz od tego czy położony jest w miejscowości turystycznej.

ZAKUPY

Ceny pamiątek, ubrań i artykułów codziennego użytku zbliżone są do cen z Polski.

TAKSÓWKA

Taksówki łapiemy na postojach. Opłatę należy wynegocjować z góry, przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Autobusy są tanie - przejechanie 2,5 kilometra będzie nas kosztowało niecałą złotówkę! A za 130 zł przejedziemy dokładnie cały kraj (Zagrzeb-Dubrownik)

Biura podróży, które oferują wycieczki do Dalmacji Południowej

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Dalmacji Południowej.