Chorwacja

Wyspa Mljet

Piękno Parku Narodowego i więcej

Wyspa Mljet znana jest przede wszystkim z Parku Narodowego o tej samej nazwie. Piękne jeziora oraz gęste lasy to charakterystyczne cechy tego miejsca.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Wyspę Mljet?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Wyspy Mljet w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Wyspy Mljet dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Wyspie Mljet?

Poznaj ciekawe informacje na temat Wyspy Mljet. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Wyspie Mljet.

Wyspa Mljet to prawdopodobnie najpiękniejsza i jednocześnie najbardziej zalesiona wyspa na morzu Adriatyckim. Znana jest przede wszystkim z utworzonego tutaj w 1960 roku Parku Narodowego Mljet. Jest to najlepszy dowód na atrakcyjność wyspy. Ciekawy jest także kształt wyspy. Ma ona blisko 37 kilometrów długości, a szerokość to jedynie około 3 kilometrów. W północno-zachodniej części wyspy możemy znaleźć jej największą atrakcję, czyli Park Narodowy o powierzchni około 5,5 hektara.

Atrakcje - Wyspa Mljet

W Parku Narodowym Mljet znajdują się dwa jeziora, które uważane są za fenomen przyrodniczy. Przez około 10 000 lat miały one słodką wodę, obecnie to jednak jeziora morskie. Nazywają się one Veliko Jezero i Malo Jezero.

Znaleźć można tutaj najlepszy przykład środziemnomorskiej przyrody i roślinności. Porśnięte lasem zbocza bardzo łagodnie opadają w kierunku morza. Las dzięki odpowiednim warunkom zarówno pogodowym jak i prawnym udało się uchronić od wycinki. Dzięki temu zachował on typowy dla przyrody środziemnomorskiej charakter.

Położona na Wielkim Jeziorze w Parku Narodowym wyspa Sveta Marija to miejsce warte zobaczenia i odwiedzenia. Znajduje się tutaj klasztor benedyktyński z czasów średniowiecznych. Uważany jest on przez niektórzy za symbol Parku Narodowego Mljet.

Komu najbardziej się spodoba Mljet?

Wyspa Mljet to dobre miejsce przede wszystkim na krótki wypoczynek lub wycieczkę jednodniową. Nie ma tutaj zbyt dobrych warunków na dłuższy odpoczynek lub plażowanie. Atrakcje na wyspie ograniczają się także przede wszystkim do Parku Narodowego, który jest głównym powodem dla którego przybywają tutaj turyści. Wyspa jest także opleciona siecią dróg rowerowych, dlatego będzie to doskonały wybór dla rowerzystów.

Rodziny z dziećmi nie znajdą tutaj raczej plaż. Osoby uprawiające sporty wodne znajdą tutaj natomiast infrastrukturę. W tym przede wszystkim wypożyczalnie sprzętu i małe szkółki.

INFORMACJE O CHORWACJI
  • Stolica: Zagrzeb
  • Waluta: kuna
  • Głowa państwa: Kolinda Grabar-Kitarović
  • Liczba ludności: 4 290 612
  • Czas lokalny: 18:44:37
POSIŁEK

Ceny posiłków w restauracjach zbliżone są do cen polskich i zależą od klasy lokalu oraz od tego czy położony jest w miejscowości turystycznej.

ZAKUPY

Ceny pamiątek, ubrań i artykułów codziennego użytku zbliżone są do cen z Polski.

TAKSÓWKA

Taksówki łapiemy na postojach. Opłatę należy wynegocjować z góry, przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Autobusy są tanie - przejechanie 2,5 kilometra będzie nas kosztowało niecałą złotówkę! A za 130 zł przejedziemy dokładnie cały kraj (Zagrzeb-Dubrownik)

Popularne miejscowości w Wyspie Mljet:

Wyspa Mljet na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Wyspy Mljet i zaplanuj wyjazd.