Dominikana

Perła Karaibów

Dominikana zachwyca szerokimi, długimi, piaszczystymi plażami, malowniczymi wodospadami i szczytami gór. Urocze są również karaibskie wioski, a kolonialne miejskie zabytki opowiadają ciekawe dzieje tego kraju. Wypoczynek na Dominikanie to spełnienie marzeń o idealnych wakacjach pełnych słońca i radości.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Dominikanę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Dominikanę w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Dominikanę dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Dominikanie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Dominikany. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Dominikanie.

Republika Dominikany to piękny kraj położony na wyspie Haiti. Wypoczynek na Dominikanie spodoba się turystom lubiącym błogi relaks na piaszczystej plaży, a także wielbicielom nurkowania i innych sportów wodnych. Gościnni mieszkańcy, ciekawa karaibska kultura i kolonialne zabytki - wakacje na Dominikanie dostarczą wielu wrażeń!

Dominikana jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów na Karaibach. Coraz chętniej odwiedzają ją Europejczycy, w tym Polacy. Odkryta przez Krzysztofa Kolumba Dominikana jest interesująca nie tylko z powodu idealnych warunków pogodowych do spędzania tam wakacji, ale także z powodu bardzo ciekawej i burzliwej historii. Dlatego właśnie wypoczynek na Dominikanie będzie atrakcyjny także dla zapalonych podróżników, którzy lubią zwiedzać i eksplorować historyczne miejsca. Magnesem na typowo plażowych turystów są doskonałe hotele z ofertą All Inclusive, których na Dominikanie jest naprawdę dużo.

Dominikana to przyrodniczy raj: żyje tam 300 gatunków ptaków (m.in. papugi, pelikany, flamingi), do Zatoki Samańskiej przybywają walenie by tam urodzić potomtstwo, doskonale miewają się tam także jaszczurki, kraby, krokodyle czy iguany. Flora jest równie imponująca: wysoka wilgotność powietrza sprawia, że Dominikana jest pełna bujnej, egzotycznej roślinności: gajów palmowych, sadów bananowych i cytrusowych, plantacji kawy, kakao i mango. Bujna przyroda w połączeniu z naturalnym ukształtowaniem terenu nadaje dominikańskiemu krajobrazowi wyjątkowego piękna.

Dominikana to również bardzo romantyczne miejsce. Wprost wymarzone na podróż poślubną lub wypad we dwoje. Niektóre pary są tak zauroczone Dominikaną, że to właśnie tam postanawiają wypowiedzieć sakramentalne "tak". W otoczeniu cudownej przyrody, na plaży - sceneria wprost idealna na wymarzoną ceremonią ślubną.

Na Dominikanie jest wiele miejsc, które warto zwiedzić. Na pewno należy do nich stolica kraju - Santo Domingo, gdzie znajduje się stara kolonialna dzielnica wpisana na listę UNESCO. Natomiast w okolicach Punta Cana koniecznie trzeba spróbować pływania z delifinami, jest to bowiem lokalna atrakcja i gwarantuje niesamowite przeżycia. A jeśli chcemy poczuć klimat karaibskiego nadmorskiego miasteczka, koniecznie trzeba odwiedzić Santa Barbara de Samana - miejscowość pełną bajecznie kolorowych domków, z uroczą promenadą i niesamowitym klimatem.

INFORMACJE O DOMINIKANIE
  • Stolica: Santo Domingo
  • Waluta: peso dominikańskie
  • Głowa państwa: Danilo Medina
  • Liczba ludności: 9 445 281
  • Czas lokalny: 01:55:26
  • Temperatura: 29-32 stopnie
POSIŁEK

Cena obiadu w przeciętnej restauracji - jadłodajni na Dominikanie wynosi ok. 30 zł. W lepszych restauracjach posiłek to wydatek od 50 zł wzwyż.

ZAKUPY

Butelka rumu na Dominikanie to wydatek ok. 20 zł. Warto również zaopatrzyć się w słynny dominikański bursztyn, ale trzeba przy tym uważać na podróbki z tworzywa sztucznego.

TAKSÓWKA

Minibusy (GuaGua) są na Dominikanie bardzo tanim środkiem transportu - przejazd to wydatek dosłownie kilku złotych. Taksówki z miejscowościach turystycznych są drogie i nie mają taksometrów, więc cenę należy ustalić na początku.

TRANSPORT

Na wyspie świetnie rozwinięta jest komunikacja autobusowa. Za bilet z Santo Domingo do Puerto Plata (260 km) zapłacimy ok. 40 zł.

Zdjęcia z Dominikany

Przed wyjazdem na Dominikanę obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Dominikany i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Dominikanę

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Dominikanę.