Dominikana

Punta Cana

Białe wybrzeże Dominikany

Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany położony w prowincji La Altagracia na Wybrzeżu Kokosowym. Słynie przede wszystkim z przepięknych plaż o białym piasku i spokojnej, lazurowej wodzie. Idealne miejsce na egzotyczne wakacje.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Punta Cana?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Punta Cany w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Punta Cany dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Punta Cana?

Poznaj ciekawe informacje na temat Punta Cany. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Punta Cana.

Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany. Region ten słynie z plaż o białym piasku, które łagodnie opadają do lazurowych wód Morza Karaibskiego. Nazwa regionu nawiązuje do rosnących tu palm, zwanych „cana”. Rzeczywiście palmy są nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu, podobnie jak lazurowe morze i ciepłe plaże.

Region Punta Cana szczyci się około 100 kilometrową linią brzegową. Ponieważ występują tu przy brzegu głównie płycizny, tutejsze plaże uchodzą za bardzo bezpieczne.  Najsłynniejsze plaże regionu Punta Cana to: Uvero Alto, Makao, Arena Gorda, Bavaro, El Cortecito, Las Corales i Cabeza de Toro – na północ od przylądka, a także Cabo Engaño, Punta Cana, Juanillo – na południe od przylądka.
Oprócz zachwycających plaż tutejsze wybrzeże posiada także piękną rafę koralową. To doskonałe miejsce dla wszystkich fanów snorkowania i nurkować podczas urlopu.

Region Punta Cana stawia na turystykę. Wzdłuż dominikańskiego wybrzeża ciągną się hotele, wszystkie świetnie przygotowane na przyjęcie turystów. Nie brak tu także centrów handlowych i usługowych, sklepów, drogerii, eleganckich restauracji i supermarketów. Na Punta Cana jest też 12 profesjonalnych pól golfowych, a niektóre z nich uważane są za najlepsze na świecie.  Jedyne, czego brakuje na Punta Cana to stacje benzynowe.  W całym rejonie są tylko cztery.

Przylatujący do Punta Cana turyści lądują jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk Karaibów. Lotnisko w Punta Cana obsługuje więcej pasażerów niż międzynarodowe lotnisko Las Americas w stolicy Dominikany Santo Domingo.

Co przyciąga takie tłumy turystów do Punta Cana? Pogoda! Średnia temperatura wynosi tutaj  30°C. Co prawda od maja do października trwa gorący i wilgotny sezon, kiedy to temperatura może osiągnąć nawet 35°C. Jednak także wówczas Dominikanę omijają rzęsiste ulewy i huragany. Najlepszym momentem na wycieczkę do Punta Cana jest okres od listopada do marca. Nawet wieczorami możemy się wtedy cieszyć przyjemnym 20-stopniowym ciepłem.

Wyruszając do Punta Cana, niezależnie od pogody za oknem, zawsze trzeba spakować do walizki strój kąpielowy, krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

INFORMACJE O DOMINIKANIE
  • Stolica: Santo Domingo
  • Waluta: peso dominikańskie
  • Głowa państwa: Danilo Medina
  • Liczba ludności: 9 445 281
  • Czas lokalny: 22:13:21
  • Temperatura: 29-32 stopnie
POSIŁEK

Cena obiadu w przeciętnej restauracji - jadłodajni na Dominikanie wynosi ok. 30 zł. W lepszych restauracjach posiłek to wydatek od 50 zł wzwyż.

ZAKUPY

Butelka rumu na Dominikanie to wydatek ok. 20 zł. Warto również zaopatrzyć się w słynny dominikański bursztyn, ale trzeba przy tym uważać na podróbki z tworzywa sztucznego.

TAKSÓWKA

Minibusy (GuaGua) są na Dominikanie bardzo tanim środkiem transportu - przejazd to wydatek dosłownie kilku złotych. Taksówki z miejscowościach turystycznych są drogie i nie mają taksometrów, więc cenę należy ustalić na początku.

TRANSPORT

Na wyspie świetnie rozwinięta jest komunikacja autobusowa. Za bilet z Santo Domingo do Puerto Plata (260 km) zapłacimy ok. 40 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Punta Cany

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Punta Cany.

Inne popularne regiony na Dominikanie