Dominikana

Samana

Zakątek wielorybów

Półwysep Samana i Zatoka Samańska leżą na północnym wschodzie Dominikany. Zatoka należy do najpiękniejszych na świecie. Tym, co najbardziej przyciąga turystów do tej części kraju, są wieloryby - walenie humbaki. To właśnie w tym miejscu odbywają gody i rodzą potomstwo. Samana to region cudownych, nie zatłoczonych plaż i wyjątkowej przyrody.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Samanę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Samany w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Samany dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Samanie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Samany. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Samanie.

POSIŁEK

Cena obiadu w przeciętnej restauracji - jadłodajni na Dominikanie wynosi ok. 30 zł. W lepszych restauracjach posiłek to wydatek od 50 zł wzwyż.

ZAKUPY

Butelka rumu na Dominikanie to wydatek ok. 20 zł. Warto również zaopatrzyć się w słynny dominikański bursztyn, ale trzeba przy tym uważać na podróbki z tworzywa sztucznego.

TAKSÓWKA

Minibusy (GuaGua) są na Dominikanie bardzo tanim środkiem transportu - przejazd to wydatek dosłownie kilku złotych. Taksówki z miejscowościach turystycznych są drogie i nie mają taksometrów, więc cenę należy ustalić na początku.

TRANSPORT

Na wyspie świetnie rozwinięta jest komunikacja autobusowa. Za bilet z Santo Domingo do Puerto Plata (260 km) zapłacimy ok. 40 zł.

INFORMACJE O DOMINIKANIE
  • Stolica: Santo Domingo
  • Waluta: peso dominikańskie
  • Głowa państwa: Danilo Medina
  • Liczba ludności: 9 445 281
  • Czas lokalny: 13:07:03
  • Temperatura: 29-32 stopnie

Samana na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Samany i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne regiony na Dominikanie