Egipt

Wypoczynek, sport i historia

Egipt to kraj, w którym zarówno można doskonale wypocząć (piękna pogoda trwa tam przez cały rok), jak i uprawiać sporty wodne i zwiedzać poznając historię jednej z najstarszych cywilizacji świata.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Egipt?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Egiptu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Egiptu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Egipcie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Egiptu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Egipcie.

Egipt, czy też Kemet jak zwali go jego starożytni mieszkańcy jest niewątpliwie miejscem przesiąkniętym historią. Majestatyczne grobowce i świątynie beznamiętnie obserwowały narodziny i upadki różnych imperiów, okresy prosperity jak i nędzy, obserwując setki pokoleń żyjących w dolinie i delcie życiodajnego Nilu. Ich kulturę docenili już starożytni Rzymianie oraz Grecy, którzy jako pierwsi odwiedzali ten kraj w celach poznawczych.

Egipt będzie genialnym wyborem dla wszystkich pasjonatów historii, archeologii czy też nietuzinkowej architektury, których z pewnością zachwyci zarówno Wielka Piramida w Gizie, wzniesiona prawie 4600 lat temu dla faraona Cheopsa, jak i sąsiadujący z nią Sfinks, majestatyczny strażnik sąsiednich grobowców, z twarzą  jednego z faraonów, przypuszczalnie Chefrena. Będą oni z pewnością zachwycani też licznymi świątyniami, takimi jak Świątynia Hatszepsut i Totmesa III oraz Świątynia Amona w Luksorze i Karnaku jak również pięknie zdobionymi grobowcami drążonymi w skale w sąsiedniej Dolinie Królów, takimi jak chociażby osławionego Tutanchamona. Ponadto czekają na nich świątynie Sobka w Kom Ombo, Horusa w Edfu, czy też  świątynie Hathor, Horusa czy Izydy. Niewątpliwie wszyscy miłośnicy architektury będą zachwyceni świątyniami Ramzesa II i królowej Nefertari w Abu Simbel.

Nie tylko starożytne zabytki

Egipt jednak nie oferuje jedynie starożytnych zabytków. Odwiedzający zainteresowani religią będą z pewnością zaciekawieni Meczetem Mohammeda Ali'ego w Kairze czy świątyniami koptyjskimi lub synagogą znajdującymi się w tym mieście. Ponadto zaciekawi ich najstarszy klasztor chrześcijański - Monaster św. Katarzyny leżący na półwyspie Synaj czy też kościoły różnych wyznań w Aleksandrii do których zaliczyć można koptyjską Katedrę św. Marka oraz grecko-prawosławną Katedrę Wniebowstąpienia czy też meczet Quaed Ibrahim.

Tym, którzy pragną odpocząć, Egipt może zaoferować perfekcyjną pogodę przez cały rok, piękne i dobrze zagospodarowane turystycznie wybrzeże Morza Czerwonego z wybijającą się w tym względzie Hurghadą czy też Marsa Alam albo Sharm el Sheikh. Miasta pełne kompleksów hotelowych, w których na turystę czeka pełen zakres atrakcji, od plażowania, przez sporty wodne, pokazy fakirów czy tancerek brzucha po kursy nurkowania i wycieczki na pobliskie rafy koralowe lub wraki. Ponadto na dzieci i dorosłych czekają animatorzy czasu wolnego zapewniani przez organizatorów wycieczek. Ciekawą alternatywą jest Dahab nad zatoką Akaba, które ze względu na unikalny klimat często jest określane jako  Egipskie Goa.

INFORMACJE O EGIPCIE
  • Stolica: Kair
  • Waluta: Funt egipski
  • Głowa państwa: Abd al-Fattah as-Sisi
  • Liczba ludności: 82 536 770
  • Czas lokalny: 10:48:28
  • Dni bez opadów: Brak opadów przez większość roku
  • Temperatura: 25-35 stopni
POSIŁEK

Obiad dla 2 osób w restauracji średniej klasy, 3 dania to cena ok. 100 PLN.

ZAKUPY

Ceny odzieży są porównywalne do cen polskich, ceny pamiątek są zwykle droższe.

TAKSÓWKA

Godzina jazdy taksówką to koszt około 18 PLN.

TRANSPORT

Ceny biletów dla turystów są wyższe niż ceny dla miejscowych. Bilet na trasie Kair – Asuan kosztuje ok. 30 PLN za bilet w wagonie 2 klasy.

Zdjęcia z Egiptu

Przed wyjazdem do Egiptu obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Egiptu i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Egiptu

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Egiptu.