Egipt

Dahab

Nurkuj i surfuj w Dahab!

Dahab to kurort położony na wybrzeżu Zatoki Akaba na Półwyspie Synaj. Słynie przede wszystkim z fantastycznych raf koralowych, jest bardzo cenionym miejscem przez nurków, snorkelerów i surferów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Dahab?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Dahabu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Dahabu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Dahabie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Dahabu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Dahabie.

Dahab to miejscowość, której nazwa w miejscowym języku oznacza tyle co złoto. Pierwotnie będąca beduińską osadą rybacką, teraz uważana jest za jedną z najważniejszych destynacji dla miłośników nurkowania, która mieści się na półwyspie Synaj. Podobnie jak Hurghada i pobliski Sharm el Sheikh swój rozwój zawdzięcza pokojowi w Camp David z 1982 roku, jednak w przeciwieństwie do Hurghady, początkowo przyciągała głównie backpackerów skuszonych możliwością korzystania z licznych raf. Dopiero w ostatnich latach miejscowość zaczęła się powiększać o hotele zachęcające także bardziej wymagających turystów do przyjazdu.

Miejscowość głównie związana jest z nurkowaniem oraz ze sportami wodnymi takimi jak kitesurfing czy windsurfing, zapewnia ona także możliwość korzystania z innych trakcji takich jak jazdy konne czy też na wielbłądzie, wycieczki rowerowe, przejazdy jeepami czy quadami. Jeśli chodzi o nurkowanie, to na północ od miejscowości znajduje się Blue Hole, wioska związana z leżącą obok niej głębią należącą do jednych z najbardziej niebezpiecznych miejsc do nurkowania na świecie. Raczej dla bardzo zaawansowanych adeptów tego sportu.

Dla ludzi chętnych do poznawania historii lokalnej niewątpliwie bardzo ciekawym miejscem będzie Klasztor św. Katarzyny w miejscowości Św. Katarzyna. Jest to najdłużej funkcjonujący klasztor chrześcijański, którego początki sięgają 565 roku naszej ery. Ponadto na północny zachód, niedaleko granicy z Izraelem znajduje się tak zwana Wyspa Faraona, na której została przez krzyżowców wzniesiona forteca, później przejęta przez Saladyna. Miejsce to z racji na przygraniczne położenie jest popularne także wśród turystów z Jordanii i Izraela.

INFORMACJE O EGIPCIE
  • Stolica: Kair
  • Waluta: Funt egipski
  • Głowa państwa: Abd al-Fattah as-Sisi
  • Liczba ludności: 82 536 770
  • Czas lokalny: 15:27:14
  • Dni bez opadów: Brak opadów przez większość roku
  • Temperatura: 25-35 stopni
POSIŁEK

Obiad dla 2 osób w restauracji średniej klasy, 3 dania to cena ok. 100 PLN.

ZAKUPY

Ceny odzieży są porównywalne do cen polskich, ceny pamiątek są zwykle droższe.

TAKSÓWKA

Godzina jazdy taksówką to koszt około 18 PLN.

TRANSPORT

Ceny biletów dla turystów są wyższe niż ceny dla miejscowych. Bilet na trasie Kair – Asuan kosztuje ok. 30 PLN za bilet w wagonie 2 klasy.

Zdjęcia z Dahabu

Przed wyjazdem do Dahabu obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Dahabu i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Dahabu

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Dahabu.

Inne popularne regiony w Egipcie