Egipt

El Gouna

Prywatny turystyczny kurort

Wakacje w Egipcie kojarzą się przede wszystkim ze słońcem, plażą i zabytkami. Urlop w El Gouna można jednak spędzić także nurkując, ucząc się kitesurfingu od najlepszych na świecie instruktorów lub żeglując po Morzu Czerwonym.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić El Gouna?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do El Gouna w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do El Gouna dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o El Gouna?

Poznaj ciekawe informacje na temat El Gouna. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w El Gouna.

Położenie

El Gouna leży zaledwie 25 km na północ od znanego kurortu wypoczynkowego – Hurghady. Z lotniska tam położonego do miasta dociera się więc w niecałe 30 minut, a trafia się do całkiem innego świata, niż zamknięte plaże największego egipskiego centrum turystycznego

Historia na wyciągnięcie ręki

Lokalizacja miasta gwarantuje niemal bezpośrednie sąsiedztwo historycznych atrakcji Egiptu. W niedalekiej odległości są starożytne świątynie Luksoru i Asuanu, do których można dotrzeć autobusem. Bez problemu zorganizujemy też stąd dodatkową wycieczkę do Kairu czy Synaju. Miasto Tysiąca Minaretów to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą poznać symbolikę Islamu, ale także lubiących geograficzne ciekawostki – to właśnie tam zobaczyć można bowiem deltę Nilu. Pięknych lagun, ustronnych plaż i wysepek nie brakuje również w El Gouna.

Aktywny wypoczynek

Egipt to nie tylko słońce i plaża o czym akurat tutaj łatwo się przekonać. Region słynie z doskonałych wiatrów i płytkich wód, co szybko zostało docenione przez kitesurferów. W El Gouna można spotkać najlepszych z nich, a także wziąć udział w regularnie organizowanych kursach, przygotowujących do uprawiania tego sportu. Na nudę nie będą zapewne też narzekać amatorzy gry w golfa, bo El Gouna specjalizuje się w zapewnianiu turystom dostępu do wszystkich ekskluzywnych rozrywek.

Na spore atrakcje liczyć mogą również entuzjaści nurkowania, którzy zobaczą nie tylko barwne rafy koralowe, ale także wraki zatopione w Morzu Czerwonym.

Wybór możliwych aktywności zaczyna się od tych całkiem typowych i dostępnych w Polsce – jak choćby squash - po tylko pozornie podobne do lokalnych. Wprawdzie u nas również można zapisać się na jazdę konną, ale trudno liczyć na przejażdżki po... bezkresnych pustyniach.

Atrakcje dla oka i podniebienia

El Gouna można oglądać również od strony wody, wybierając się łodzią na jedną z pobliskich wysepek. W marinie i niezliczonych przystaniach bez problemu wynajmiemy mniejsze i większe łodzie oraz żaglówki – także z obsługą. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i oczywiście zasobności portfela.
Można też wybrać się na oglądanie Gwizdy Beduinów w sąsiedniej wiosce lub zwiedzić klasztor na pustyni. Region słynie też z doskonałej kuchni, a jej odmian można spróbować w ponad 100 restauracjach, barach i kawiarniach. Także luksusowych, serwujących wykwintne dania nie tylko lokalnej kuchni.

INFORMACJE O EGIPCIE
  • Stolica: Kair
  • Waluta: Funt egipski
  • Głowa państwa: Abd al-Fattah as-Sisi
  • Liczba ludności: 82 536 770
  • Czas lokalny: 02:53:23
  • Dni bez opadów: Brak opadów przez większość roku
  • Temperatura: 25-35 stopni
POSIŁEK

Obiad dla 2 osób w restauracji średniej klasy, 3 dania to cena ok. 100 PLN.

ZAKUPY

Ceny odzieży są porównywalne do cen polskich, ceny pamiątek są zwykle droższe.

TAKSÓWKA

Godzina jazdy taksówką to koszt około 18 PLN.

TRANSPORT

Ceny biletów dla turystów są wyższe niż ceny dla miejscowych. Bilet na trasie Kair – Asuan kosztuje ok. 30 PLN za bilet w wagonie 2 klasy.

Zdjęcia z El Gouna

Przed wyjazdem do El Gouna obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z El Gouna i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do El Gouna

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do El Gouna.

Inne popularne miejscowości w Hurghadzie