Egipt

Hurghada

Od osady rybackiej do największego kurortu

Hurghada to najpopularniejszy ośrodek turystyczny w Egipcie. Z niewielkiej rybackiej osady Hurghada rozwinęła się w ogromny kurort przyciągający turystów z całego świata. Hurghada ma doskonale rozwiniętą bazę hotelową i piękną pogodę przez cały rok. Region Hurghady jest jednym z najchętniej odwiedzanych w Egipcie.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Hurghadę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Hurghady w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Hurghady dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Hurghadzie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Hurghady. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Hurghadzie.

Hurghada będąca jednym z najbardziej znanych kurortów w Egipcie, na początku była miejscem zupełnie z turystyką niezwiązanym. W momencie powstania, w 1913 roku miała służyć brytyjskim poszukiwaczom ropy naftowej, później zaś była głównie osadą rybacką. Taki stan rzeczy trwał do podpisania pokoju w Camp David w latach 80. Po tym wydarzeniu zaczęła się dynamicznie rozwijać dzięki zagranicznym i arabskim inwestorom.

Położenie Hurghady

Hurghada jest położona nad Morzem Czerwonym obfitującym w ciekawe gatunku podwodnych roślin i zwierząt. Jest relatywnie mało oddalona od najciekawszych miejsc w Egipcie. Stanowi wymarzony punkt do eskapad: na pobliskie rafy koralowe, do oddalonego o kilkaset kilometrów Luksoru znanego ze swoich zapierających dech w piersiach świątyń, nekropolii w Dolinie Królów, Kairu wraz z Gizą i jej sławnymi na cały świat piramidami oraz Sfinksem. Hurghada ponadto posiada międzynarodowe lotnisko, co wpływa na jej znaczenie jako jednego z najważniejszych kurortów riwiery Morza Czerwonego.

Atrakcje Hurghady

Samo miasto jest wypełnione atrakcjami, dzięki którym turyści czują się tam znakomicie. Przyhotelowe sklepiki oferują pamiątki związane z Egiptem, takie jak papirusy z naniesionymi na nie obrazkami nawiązującymi do wystroju grobowców czy świątyń. W Hurghadzie warto odwiedzić jedną z perfumerii, w których można nabyć olejki do rozcieńczania chociażby o zapachu drzewa sandałowego czy eukaliptusa, albo stanowiące mieszanki zapachowe o nazwach nawiązujących do faraonów czy królowych, takich jak Ramzes czy Nefertiti. Na pragnących zabawy czekają dyskoteki i kluby, zarówno w mieście jak i w kompleksach hotelowych a na amatorów kuchni światowej restauracje z różnych stron świata. Ponadto są organizowane rejsy statkami ze szklanym dnem, dzięki któremu bez konieczności nurkowania można obejrzeć rafy koralowe i inne ciekawe miejsca pod wodą. Dzieci w hotelach mogą liczyć na róznego rodzaju zabawy organizowane przez animatorów hotelowych.

INFORMACJE O EGIPCIE
  • Stolica: Kair
  • Waluta: Funt egipski
  • Głowa państwa: Abd al-Fattah as-Sisi
  • Liczba ludności: 82 536 770
  • Czas lokalny: 14:02:45
  • Dni bez opadów: Brak opadów przez większość roku
  • Temperatura: 25-35 stopni
POSIŁEK

Obiad dla 2 osób w restauracji średniej klasy, 3 dania to cena ok. 100 PLN.

ZAKUPY

Ceny odzieży są porównywalne do cen polskich, ceny pamiątek są zwykle droższe.

TAKSÓWKA

Godzina jazdy taksówką to koszt około 18 PLN.

TRANSPORT

Ceny biletów dla turystów są wyższe niż ceny dla miejscowych. Bilet na trasie Kair – Asuan kosztuje ok. 30 PLN za bilet w wagonie 2 klasy.

Popularne miejscowości w Hurghadzie:

Zdjęcia z Hurghady

Przed wyjazdem do Hurghady obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Hurghady i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Hurghady

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Hurghady.

Inne popularne regiony w Egipcie