Egipt

Marsa Alam

Piękno przyrody i fantastyczne plaże

Marsa Alam to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Egiptu. Znajdziemy tam niesamowite bogactwo fauny i flory, idealne miejsca do nurkowania i uprawiania sportów wodnych, a także plaże zachęcające do wypoczynku.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Marsa Alam?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Marsa Alam w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Marsa Alam dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Marsa Alam?

Poznaj ciekawe informacje na temat Marsa Alam. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Marsa Alam.

Marsa Alam jest najbardziej wysuniętym na południe kurortem egipskim, położonym niedaleko strefy równikowej. Znaczenie kurortu podniosło w bardzo dużym stopniu powstanie lotniska w 2003 roku.

Jedną z największych atrakcji tego regionu jest plaża Al Dabab słynna z żółwi, które występują tam w takiej liczbie, że szanse zobaczenia przynajmniej jednego żółwia podczas nurkowania są bardzo duże. Ponadto można zobaczyć ośmiornice i pływać wśród delfinów. Poza tymi atrakcjami, podobnie jak we wszystkich innych kurortach Egiptu, w Marsa Alam panują warunki doskonałe do uprawiania sportów wodnych.

Niewątpliwie interesujący jest pobliski park narodowy gdzie można zobaczyć kopalnie szmaragdów pamiętające czasy starożytne a także przybrzeżne bagna zamieszkałe prze wiele gatunków zwierząt. Wielbiciele folkloru mogą zaś tam zapoznać się z Beduinami z plemienia Ababda i ich  zanikającymi zwyczajami.

Miasto Marsa Alam posiada dobre połączenie z El Quoseir, w którym znajduje się forteca wzniesiona za czasów sułtana Selima I, w 1517 roku. W ciagu swojej liczącej 500 lat historii zajmowana była między innymi przez żołnierzy napoleońskich, a także przez brytyjskich oraz hinduskich. Ponadto w miejscowości znajduje sę  kościół koptyjski oraz tradycyjne bazary, na których można kupić między innymi przyprawy czy hibiskus. Oprócz tych atrakcji  fascynaci archeologii mogą zwiedzić ruiny rzymskiego portu oraz miasta. Z samego Marsa Alam istnieje możliwość przelotu do Luksoru, gdzie można zwiedzać niesamowite zabytki starożytnych Teb, między innymi Dolinę Królów i świątynię Hatszepsut.

INFORMACJE O EGIPCIE
  • Stolica: Kair
  • Waluta: Funt egipski
  • Głowa państwa: Abd al-Fattah as-Sisi
  • Liczba ludności: 82 536 770
  • Czas lokalny: 04:31:42
  • Dni bez opadów: Brak opadów przez większość roku
  • Temperatura: 25-35 stopni
POSIŁEK

Obiad dla 2 osób w restauracji średniej klasy, 3 dania to cena ok. 100 PLN.

ZAKUPY

Ceny odzieży są porównywalne do cen polskich, ceny pamiątek są zwykle droższe.

TAKSÓWKA

Godzina jazdy taksówką to koszt około 18 PLN.

TRANSPORT

Ceny biletów dla turystów są wyższe niż ceny dla miejscowych. Bilet na trasie Kair – Asuan kosztuje ok. 30 PLN za bilet w wagonie 2 klasy.

Popularne miejscowości w Marsa Alam:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Marsa Alam

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Marsa Alam.

Inne popularne regiony w Egipcie