Ekwador

Andy, plaże i dżungla

Ekwador to kraj pod wieloma względami wyjątkowy. Choć nie jest dużym państwem, ma bardzo zróżnicowany klimat i kilka odmiennych geograficznie regionów. Środek kraju przecinają majestatyczne Andy, na wschodzie jest amazońska zielona dżungla, na zachodzie wybrzeże Pacyfiku, a 1000 km od lądu - Wyspy Galapagos.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ekwador?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ekwadoru w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ekwadoru dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ekwadorze?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ekwadoru. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ekwadorze.

Ekwador to kraj, gdzie dziedzictwo Inków splata się z hiszpańskim spadkiem po konkwistadorach. Nazwa tego państwa pochodzi od hiszpańskiego słowa "równik". To wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić.

Ekwador powstał po rozpadzie Wielkiej Kolumbii w 1830 roku. Od północy sąsiaduje z Kolumbią, a od południa - z Peru. Czasem wycieczki objazdowe do tego ostatniego kraju łączone są ze zwiedzaniem Ekwadoru.

W tym południowoamerykańskim kraju na pewno można liczyć na przyjazną atmosferę: mieszkańcy są niezwykle życzliwym i zgranym społeczeństwem. Są jednak także ludźmi emocjonalnymi, a czasem wybuchowymi.

Zwiedzając Ekwador na pewno nie możemy pominąć stolicy - Quito. Leży ona w północnej części Ekwadoru w Andach na wysokości ok. 2700-2850 m n.p.m. (jest to druga najwyżej położona stolica państwowa) na wschodnich stokach czynnego wulkanu Pichincha. Miasto położone jest ok. 40 km na południe od równika. Nazwa Quito pochodzi od wymarłego plemienia Kwitu.

Zwiedzić tam możemy wiele zabytków architektury kolonialnej .Stare miasto zostało w 1978 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ogromną atrakcją Ekwadoru są położone w odległości 1000 km od lądu Wyspy Galapagos zwane także Wyspami Żółwimi. To archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym. Cały archipelag tworzy ponad 100 wysp. Co ciekawe, kiedyś była to jedna wyspa, która pod wpływem tektonicznych ruchów Ziemi podzieliła się na 100 mniejszych wysepek. Najbardziej godne uwagi są największe wyspy, a jest ich 19: 19 większych wysp tzn.: San Cristobal, Espanola, Santa Fe, Genovesa, Floreana, South Plaza, Santa Cruz, Baltra, North Seymor, Marchena, Pinzon, Rabida, Bartolome, Santiago, Pinta, Isabela, Fernandina, Wolf, Darwin.

Główną przyczyną, dla której turyści odwiedzają Wyspy Galapagos, jest przyroda. Występują tu takie gatunki jak: legwan lądowy, legwan morski, żółw słoniowy, pingwin równikowy, zięby Darwina, jaszczurki lawowe, lew morski, delfiny, wieloryby, rekiny i wiele innych gatunków.

INFORMACJE O EKWADORZE
  • Stolica: Quito
  • Waluta: dolar amerykański
  • Głowa państwa: Rafael Correa
  • Liczba ludności: 16 144 000
  • Czas lokalny: 21:55:14
POSIŁEK

Obiad w tradycyjnej, średniej klasy restauracji to koszt ok. 10-20 złotych. Najlepiej zdecydować się na danie dnia - mają najkorzystniejsze ceny.

ZAKUPY

Ceny pamiątek w miejscowościach turystycznych wynoszą od 4 do nawet 100-200 zł.

TAKSÓWKA

Cena taksówki wynosi zwykle 4,5-6 zł. Warto upewnić się co do kosztu przed podróżą.

TRANSPORT

Po kraju można poruszać się autobusami, a także pociągiem. Ceny są uzależnione od długości jazdy - godzina to koszt ok. 4 zł.

Ekwador na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Ekwadoru i zaplanuj wyjazd.