Etiopia

Chrześcijańska wyspa na islamskim morzu

Etiopia - państwo kojarzone przede wszystkim z klęskami głodu i biedą, jest jednocześnie miejscem, które posiada wiele unikalnych zabytków związanych z miejscową kulturą oraz religią. Jest to jedyne w tej części Afryki państwo, które nie znalazło się pod wpływem islamu ani żadnej z potęg kolonialnych. Znajdują się tu liczne zabytkowe kościoły i wulkany.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Etiopię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Etiopii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Etiopii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Etiopii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Etiopii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Etiopii.

Etiopia to jedno z największych państw położonych na tak zwanym Rogu Afryki, cechujące się górzysto-wyżynnym ukształtowaniem terenu, a także występującymi na północnym wschodzie kraju terenami wulkanicznymi. Ponadto, jak na słabe warunki wodne Czarnego Lądu, Etiopia posiada na swoim terenie wiele jezior, z których największym jest jezioro Tana. Kraj obfituje w wiele zróżnicowanych parków narodowych, poświęconych zarówno przyrodzie typowo sawannowej, jak i górskiej. Z uwagi na swój historyczny charakter, stanowi jedno z niewielu państw afrykańskich, które w ofecie poza dziką przyrodą czy miejscowymi ludami, posiadają także wiele zabytków.

Mimo faktu, że stolica jest dość młoda i siłą rzeczy praktycznie pozbawiona zabytków, turysta przyjeżdżający do Etiopii może liczyć na wiele historycznych miejsc, z których sporo jest wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są to przede wszystkim dawne miasta, związane z różnymi okresami w historii Etiopii. Niewątpliwie najstarszym oraz najbardziej tajemniczym miastem turystycznym Etiopii jest Aksum, stanowiące kiedyś stolicę państwa, które było ściśle powiązane ze światem arabskim. Najbardziej widowiskowym miejscem w owym mieście jest pole, na którymy ustawiono obeliski, prawdopodobnie upamiętniające miejsca pochówku nieznanych z imienia władców. Według miejscowych, w jednym z kościołów przechowywana jest Arka Przymierza. Innym miejscem przyciagającym rzesze turystów jest Lalibela, słynaca z wielu wykutych w skale kościołów, które zapewniają niesamowite wrażenia. Kolejnym historycznym miejscem jest miasto Gonder, na którego terenie znajdują się właściwie jedyne w tej części świata kamienne zamki, służące niegdyś cesarzom Etiopii.

Jeśli chodzi o atrakcje przyrodnicze, Etiopia może poszczycić się m. in. położonym w pobliżu Gonder górskim Parkiem Narodowym Gór Simien, gdzie można zaobserwować wiele zwierząt, z których najbardziej specyficzne są dżelady brunatne, spokrewnione z pawianami. Innymi ważnymi parkami są miedzy innymi Park Narodowy Doliny Omo, gdzie poza dziką przyrodą znajdują się najstarsze ślady działalności czlowieka. Ponadto można tam spotkać plemię Mursi, słynące ze specyficznych ozdób kobiecych, a mianowicie glinianych krążków wkładanych w dolną wargę. W pobliskich parkach, takich jak Park Narodowy Mago czy Park Narodowy Nycz-Sar, można obejrzeć wiele gatunków zwierzątt, np. zebry stepowe, bawolce krowie, gazele Granta, dik-diki, kudu wielkie, hipopotamy nilowe, krokodyle nilowe, słonie czy żyrafy. Swoistą atrakcją jest Depresja Danakil, na której można zobaczyć aktywne wulkany.

INFORMACJE O ETIOPII
  • Stolica: Addis Adeba
  • Waluta: Birr (ETB)
  • Głowa państwa: Mulatu Teshome
  • Liczba ludności: 89 120 000
  • Czas lokalny: 14:31:54
  • Dni bez opadów: 289
  • Temperatura: 18-30 °C
POSIŁEK

Koszt trzydaniowego obiadu dla dwóch osób w restauracji to ok. 72 zł.

ZAKUPY

Ceny są nieznacznie wyższe niż w Polsce.

TAKSÓWKA

Koszt za kilometr wynosi ok. 5,5 zł.

TRANSPORT

Bilet w jedną stronę to koszt ok. 90 gr.

Zdjęcia z Etiopii

Przed wyjazdem do Etiopii obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Etiopii i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Etiopii

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Etiopii.

Etiopia na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Etiopii i zaplanuj wyjazd.