Filipiny

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Filipiny?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Filipiny w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Filipiny dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Filipinach?

Filipiny to Państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym. Jest to archipelag ponad 7 tysięcy wysp,  nie wszystkie z nich są zamieszkane, część nawet nie ma własnej nazwy. Największe z nich to Luzon ( tutaj znajduje się stolica państwa Manila), zajmująca powierzchnię 104 tys. km², Mindanao i Samar. Filipiny będą spełnieniem marzeń każdego nurka, oprócz nienaruszonych raf koralowych, przejrzystych wód niczym z widokówek, można natknąć się na wraki z czasów II wojny światowej.

 

Klimat

Panuje tu tropikalny klimat z dwoma porami roku: suchą (styczeń - maj) i deszczową (czerwiec - grudzień). Średnie temperatury przez cały rok wahają się w granicach 26-28 stopni. Najlepiej wybrać się tam w czasie pory suchej, gdyż w drugiej części roku, miejsce to często nawiedzają tajfuny.

 

Ciekawostki i trochę historii

Archipelag filipiński został odkryty przez Ferdynanda Magellana w 1521roku i przyłączony do Królestwa Hiszpanii. Ówczesnym królem był Filip II Habsburg i to od jego imienia pochodzi nazwa kraju. W 1571roku założono Manilę i ustawiono ją stolicą Hiszpańskich Indii Wschodnich. Filipiny są republiką. Co ciekawe, to jedyny kraj katolicki w tym regionie świata. Drugim językiem urzędowym jest tu angielski, więc turyści nie mają problemu z porozumiewaniem się.

 

Atrakcje

Turystów w zachwyt wprowadzają nie tylko przepiękne rafy koralowe, ale też tropikalne lasy pełne niespotykanej winnych miejscach fauny i flory. Zobaczyć można rekiny wielorybie i żółwie morskie. To idealne miejsce dla spragnionych słońca, wyspy oferują tysiące białych plaż. W czasie pobytu koniecznie trzeba wybrać się na Bohol. W deszczowych lasach można wyraki filipińskie – najmniejsze ssaki naczelne. Spektakularne widoki można podziwiać w Górach Czekoladowych. Są to wapienne wzgórza, ich nazwa wzięła się od koloru traw, którymi są pokryte – w porze suchej przyjmują one brunatny kolor pod wpływem silnego działania promieni słonecznych.

 

INFORMACJE O FILIPINACH
  • Czas lokalny: 08:31:19

Zdjęcia z Filipin

Przed wyjazdem na Filipiny obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Filipin i zainspiruj się przed podróżą.

Filipiny na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Filipiny i zaplanuj wyjazd.