Grecja

Kolebka cywilizacji europejskiej

Grecja to ojczyzna demokracji i miejsce narodzin naszej cywilizacji. Ale Grecja to także idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Możemy wygrzewać się na plażach greckich wysp, zwiedzać Grecję kontynentalną - na pewno nie sposób tam się nudzić!

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Grecję?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Grecji w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Grecji dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Grecji?

Poznaj ciekawe informacje na temat Grecji. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Grecji.

Grecja to kraj słynący z sięgającej antyku bogatej historii. To kraj, w którym narodziła się demokracja i który wywarł ogromny wpływ na współczesną cywilizację europejską. Grecja to jednak także wypoczynek na malowniczych plażach, kolorowa śródziemnomorska kuchnia i mnóstwo zabawy dla całej rodziny.

Miłośnicy historii i archeologii na pewno będą zachwyceni wycieczką do Grecji. Ruiny starożytnych świątyń i budynków publicznych robią wciąż kolosalne wrażenie. Warto przy tym zauważyć, że znane nam dziś śnieżnobiałe budowle, na przykład ateński Akropol, w okresie antyku były kolorowe. Musiało to wyglądać naprawdę pięknie, szczególnie w świetle słońca. Ponieważ zabytków jest naprawdę bardzo dużo, popularnością cieszą się wycieczki objazdowe do Grecji, które pozwalają zwiedzić te najważniejsze dla naszej kultury miejsca.

Zabytki możemy spotkać w Grecji na każdym kroku: zarówno na kontynencie, jak i na wyspach. Spośród wysp na szczególną uwagę zasługuje Kreta, gdzie można zwiedzać pozostałości królewskiego pałacu w Knossos - zabytku pochodzącego z okresu kultury minojskiej.

Grecja to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi. Wiele hoteli chętnie przyjmuje rodziny i oferuje najmłodszym wiele okazji do zabawy: mini kluby, animacje, zjeżdżalnie wodne i place zabaw. W hotelowych restauracjach często serwuje się dla dzieci specjalne menu.

W Grecji można doskonale bawić się przez całą noc. Jak we wszystkich krajach basenu Morza Śródziemnego, w Grecji również wieczorem zaczyna się życie towarzyskie. Greckie wyspy spodobają się więc imprezowiczom i wszystkim, którzy mają ochotę zaszaleć. Niektóre wyspy greckie są bardziej hałaśliwe i rozrywkowe od innych. Do najbardziej lubianych przez imprezowiczów należą: Lesbos, Mykonos i Korfu.

Szczyt sezonu turystycznego w Grecji przypada na lipiec-sierpień, ale piękna pogoda utrzymuje się tam dłużej. Wrzesień i październik również charakteryzuje się ładną pogodą, a turystów jest mniej - idealny wybór dla seniorów i turystów preferujących większy spokój.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 19:49:56
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Zdjęcia z Grecji

Przed wyjazdem do Grecji obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Grecji i zainspiruj się przed podróżą.