Grecja

Attyka

Grecja w miniaturze

Attyka leży na półwyspie leżącym w południowej części Grecji środkowej. Często nazywana jest Grecją w miniaturze: znajdziemy tam liczne zabytki z różnych okresów, piękne plaże, gęste lasy i urokliwe greckie wioski.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Attyką?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Attyka w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Attyka dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Attykę?

Poznaj ciekawe informacje na temat . Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Attykę.

Attyka to region położony w południowej części środkowej Grecji, na półwyspie Attyckim. Nie bez powodu nazywana bywa Grecją w miniaturze, bowiem w tym regionie znajdziemy dokładnie wszystko, co się powszechnie kojarzy z Grecją: zabytki z czasów antycznych i z czasów późniejszych, oliwne gaje, gęste lasy, urocze maleńkie grecje wioski i oczywiście cudowne plaże. Słowem - Attyka zawiera samą esencję Grecji.

W Attyce jest bardzo wiele miejsc, które warto zwiedzić, a na czele tej listy z całą pewnością znajduje się stolica Grecji - Ateny. Tam większość turystów zwiedza zespół architektoniczny Akropolu, w skład którego wchodzą: Partenon, Propyleje, Erechtejon i Apteros - Świątynia Nike. To najważniejsze miejsce dla starożytnego świata. W Atenach zwiedzimy również między innymi świątynię Zeusa Olimpijskiego, Agorę z Areopagiem i Teatr Dionizosa.

Kiedy będziemy chcieli odpocząć od zwiedzania zabytków, można udać się do Mati - kurortu oddalonego od Aten o 29 kilometrów. Znajdziemy tam zaciszne plaże i doskonałe warunki do wypoczynku z dziećmi.

Ciekawym miejscem w Attyce jest przylądek Sunion. Tam znajdują się pozostałości po świątyni Posejdona i cudowny widok na morze. Jeśli natomiast będziemy mieć ochotę na beztroską rozrywkę w tawernach i lokalnych restauracjach, doskonałym na to miejscem jest Pireus - portowe miasto z pięknym deptakiem, mnóstwem sklepów i lokali gastronomicznych.

Do Attyki należą także urocze, małe wysepki. Nie są zbyt tłumnie uczęszczane i można tam naprawdę fantastycznie wypocząć z całą rodziną.

Wypoczynek w kurortach Attyki spodoba się rodzinom, parom oraz wszystkim, którzy chcieliby połączyć beztroskie plażowanie ze zwiedzaniem starożytnych zabytków.

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 16:48:55
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości Attyka:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Attyka

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Attyka.

Attyka na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Attyka i zaplanuj wyjazd.