Grecja

Chalkidiki

Wypoczynek i relaks

Półwysep Chalkidiki słynie z bujnej roślinności, piaszczystych i żwirkowych plaż, krystalicznie czystej lazurowej wody i doskonałej kuchni. Półwysep tworzą trzy odnogi: Kassandra, Sitonia i Athos.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Chalkidiki?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Chalkidiki w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Chalkidiki dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Chalkidiki?

Poznaj ciekawe informacje na temat Chalkidiki. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Chalkidiki.

Chalkidiki to półwysep leżący na północnym wybrzeżu Morza Egejskiego. Ponieważ położony jest w niedalekiej odległości od Salonik, przez lata był ulubionym miejscem wypoczynku dla mieszkańców tego miasta. Dziś półwysep Chalkidiki to miejsce, gdzie wypoczywają turyści z całej Europy.

Półwysep Chalkidiki ma charakterystyczny kształt, bo składa się z trzech odnóg. Są to Kassandra, Sitonia i Athos. Pierwsza z odnóg półwyspu, Kassandra, nadaje się idealnie dla osób, które chcą spokojnego relaksu na plaży. Ciche, spokojne zakątki, malownicze widoki (widać stamtąd masyw Olimpu) - to sceneria idealnie nadająca się na wypoczynek z rodziną.

Kassandra jest jednocześnie najbardziej rozwinięte turystycznie: najwięcej hoteli, tawern, barów, klubów i całej turystycznej infrastruktury.

Athos natomiast słynie przede wszystkim z Teokratycznej Republiki Mnichów i pięknych zespołów klasztornych. To autonomiczny okręg, zamieszkany wyłącznie przez prawosławnych mnichów. Turyści mogą tam przebywać najdłużej przez trzy dni, w dodatku obowiązuje tam wciąż dekret z 1060 roku zabraniający wstępu kobietom i dzieciom. To jedyne takie miejsce na świecie.

Środkowa część półwyspu Chalkidiki - Sitonia -  słynie z malowniczego krajobrazu, tworzonego przez niewielkie porty, piaszczyste i żwirowe plaże, piniowe lasy, gaje oliwne i łąki. Jest to siedlisko wielu gatunków zwierząt. W Sitonii znajduje się Elia, plaża przez wielu uważana za najpiękniejszą na Chalkidiki. Na Sitonii znajdują się doskonale oznakowane trasy turystyczne, dzięki czemu region nadaje się idealnie dla miłośników trekkingu i spacerów.

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 18:20:07
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Chalkidiki

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Chalkidiki.