Grecja

Epirus

Malowniczy zakątek Grecji

Epirus leży nad Morzem Jońskim i jest regionem idealnym do spędzenia tam wakacji. Z dala od tłumów, wciąż nieskażony komercją, Epirus kusi cudnymi górskimi krajobrazami, pięknymi zabytkami i plażami.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Epirus?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Epirus w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Epirus dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Epirus?

Poznaj ciekawe informacje na temat Epirus. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Epirus.

Epirus jest rozległą krainą historyczną leżącą częściowo w północno-zachodniej Grecji, a częściowo w Albanii. Oba te państwa zresztą przez wieki toczyły o ten region spory. To górzysta kraina, a najwyższe szczyty pasma górskiego Pindos mają ok. 2600 m n.p.m. Ogromnym atutem Epiru jest jego niezbyt wielka turystyczna popularność, dzięki czemu podczas wypoczynku nie natkniemy się na tłumy turystów.

Najważniejszym regionem turystycznym Epiru jest Parga i jej okolice. To piękne, wręcz idylliczne miasto na wybrzeżu Morza Jońskiego. Poczujemy tam typowy grecki klimat: wąskie uliczki, białe domki, cyprysy, oliwkowe drzewa i gościnność mieszkańców. Miasto Parga założono w XII wieku - wówczas powstał tam gród Kastel z warowną twierdzą, której ruiny są dziś atrakcją turystyczną. Parga jest miejscem spokojnym, raczej nie dla amatorów imprezowania. Jest to przede wszystkim miejsce dla tych, którzy potrzebują wyciszenia.

Największa plaża w okolicy Pargi to żwirowa plaża Krioneri. Najładniejsza jest piaszczysta plaża Lichnos otoczona zielenią. Większość plaż w Epirze to plaże żwirowe i piaszczysto-żwirowe.

Epirus oferuje doskonałe warunki do nurkowania, nart wodnych i windsurfingu. Co ciekawe, w Epirze świetnie czują się także paralotniarze i miłośnicy kajakarstwa górskiego. Okolice nadają się również idealnie do pieszych i rowerowych wycieczek.

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 06:51:42
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości Epirus:

Epirus na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Epirus i zaplanuj wyjazd.