Grecja

Heraklion

Minojskie miasto

Heraklion to wyjątkowe miejsce na mapie Krety. Nie tylko stolica wyspy, ale również miasto o wyjątkowej historii. To w tym miejscu rozwijała się unikalna na światową skalę cywilizacja minojska.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Heraklion?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Heraklionu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Heraklionu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Heraklionie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Heraklionu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Heraklionie.

Pałac w Knossos

Tym, co przyciąga turystów do stolicy Krety, są ruiny pałacu w Knossos, które znajdują się w niedalekiej odległości od miasta. To właśnie ten pałac, istny pomnik kultury minojskiej, utożsamiany jest z mitycznym labiryntem stworzonym przez Dedala. Pałac pochodzi z lat 2000-1400 p.n.e. Został zniszczony po tym, jak panowanie nad Kretą objęli Achajowie. Pałac na przełomie XIX i XX wieku został odkryty przez pasjonata-archeologa Arthura Evansa. Choć do rekonstrukcji przez niego przeprowadzanej naukowcy mają sporo zastrzeżeń, to jednak wciąż możemy podziwiać bardzo dobrze zachowane pozostałości pałacu.

Inne atrakcje regionu

Oczywiście nie tylko pałac w Knossos jest atrakcją okolic Heraklionu. Można tam zwiedzić również m.in. Muzeum Historyczne, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Ikon,  Rocca al Mare (średniowieczna forteca wenecka, mieszcząca się w porcie). Ciekawą atrakcją jest taże fontanna Morosini – wybudowana w 1628 w centrum miasta na zlecenie ówczesnego gubernatora generalnego Francesca Morosiniego. Składa się z ośmiu zbiorników w kształcie 3/4 koła oraz 4 kamiennych lwów. Ściany ozdobione są natomiast motywami z mitologii greckiej i baśni ludowych.

Z nutą artyzmu

Heralion jest także miastem narodzin El Greco - malarza, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli manieryzmu.

Heraklion dla aktywnych

W regionie Heraklionu istnieje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu - od uprawiania sportów wodnych na pięknych, piaszczystych plażach - m in. windsurfingu, kitesurfingu, parasailingu, jazdy na nartach i rowerkach wodnych po pływanie kajakiem i nurkowanie.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 07:23:29
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Zdjęcia z Heraklionu

Przed wyjazdem do Heraklionu obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Heraklionu i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Heraklionu

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Heraklionu.