Grecja

Hersonissos

Turystyczna miejscowość

Do Hersonissos warto wybrać się w okresie od maja do października. Zagwarantowana świetna zabawa, często do rana, kąpiele w przeźroczystym morzu, odpoczynek na plaży oraz pyszny obiad jako odskocznia po całodniowym siedzeniu nad wodą i wiele innych atrakcji!

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Hersonissos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Hersonissos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Hersonissos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Hersonissos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Hersonissos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Hersonissos.

Hersonissos jest typowo turystyczną miejscowością położoną przy północnym brzegu Krety, 26 km od stolicy, Heraklionu. W sezonie letnim, od maja do października, gości tysiące turystów spragnionych błogiego odpoczynku i świetnej zabawy.

Hersonissos „dolne”

W ten sposób można nazwać tą część miasteczka, która jest wypełniona turystyczną atmosferą. Ten niewielki kurort posiada główną ulicę o długości kilku kilometrów, wzdłuż której stacjonują hotele, restauracje i sklepiki. Niedaleko, bo równolegle, ciągnie się promenada wypełniona po brzegi zarówno turystami, jak i miejscami dla nich przeznaczonymi. Za dnia do skorzystania ze swoich usług zapraszają właściciele knajpek, tawern, wypożyczalni samochodów, quadów, sklepów, w tym odzieżowych i tekstylnych, a także Fish Spa, czyli tzw. masaż poprawiający jędrność i krążenie w nogach, wkładając je do basenu wypełnionego małymi rybkami. Czyż nie brzmi egzotycznie?

Nocą wszystkie sklepy są zamykane, a zaczynają rozbrzmiewać głośne dźwięki popularnej muzyki puszczanej przez głośniki na dyskotekach, w barach i pubach. Zabawa trwa zwykle do rana, a o darmowe wejściówki na imprezy nie trudno. Ta część dnia stereotypowo jest przeznaczona dla młodych, ale żwawo dotrzymujący rytmu starsi to nie nowość.

Pełna życia promenada prowadzi wprost na plaże. Niewielkie, często wąskie, ale klimatyczne, z leżakami i parasolami specjalnie dla odpoczywających. Przezroczyste, czyste wody wynagradzają mniejszą powierzchnię piasków. I tu czeka spragnionych zabawy gości moc atrakcji – możliwości uprawiania różnych sportów wodnych, jazdy na tzw. „bananie” czy skok na bungee. Według nas w sam raz na idealne wakacje!

Hersonissos „górne”

Wbrew pozorom, Hersonissos to nie tylko turystyczny kurort. Tuż u podnóży wznoszących się gór wyrastają charakterystyczne greckie białe domki, wśród których można znaleźć kilka knajpek i małych restauracji z miłą obsługą. To zupełnie inna część miasta, pełna spokoju, romantyzmu i intymności. Całości uroku dodaje roślinność i liczne drzewka owocowe. Kto by się nie skusił na kawę z widokiem na wybrzeże i błękitne morze…

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 13:37:31
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Zdjęcia z Hersonissos

Przed wyjazdem do Hersonissos obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Hersonissos i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Hersonissos

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Hersonissos.