Grecja

Ierapetra

Najbardziej wysunięte na południe miasto Europy

Czwarta pod względem wielkości miejscowość na Krecie, stanowi kurort turystyczny u południowo-wschodnich wybrzeży. Jedno z wielu ciekawych miejsc wyspy, a nawet Grecji.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ierapetrę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ierapetry w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ierapetry dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ierapetrze?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ierapetry. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ierapetrze.

Trochę historii

W czasach starożytnych miasto to sprawowało funkcję strategiczno-handlową skierowaną ku Afryce i Bliskiemu Wschodowi. Już w IV w. p.n.e. uzyskało tytuł jednego z największych miast Krety. Późniejsze rządy Rzymian przyczyniły się do powstania wielu miejsc publicznych, np. łaźni, które niestety nie przetrwały do dnia dzisiejszego. IX w. n.e. przyniósł Ierapetrze ogrom zniszczeń spowodowanych najazdami arabskimi i dopiero działania pod rządami Wenecjan oraz Turków odbudowały zdewastowane miasto.

Co przetrwało?

Pozostałości czasów tureckich oraz weneckich to przede wszystkim: portowa wenecka cytadela Castel Gelapetra, klimatyczna starówka, dom Napoleona, w którym przebywał podczas pobytu na wyspie, turecki meczet, kilkuwieczne kościoły oraz Muzeum Archeologiczne z interesującymi eksponatami, m. in. z figurą bogini Demeter oraz licznymi artefaktami minojskimi.

Klimat

Urlopowicze coraz chętniej wybierają, do tej pory mniej im znaną, Ierapetrę ze względu na szczególnie sprzyjający klimat. Wysokie temperatury przez cały rok, mnóstwo słońca i świeża bryza Morza Libijskiego - brzmi zachęcająco?

Kurort turystyczny

Wyspa rozwija się z roku na rok, wraz z całą infrastrukturą hotelarsko-gastronomiczną. Bez problemu można znaleźć odpowiadający wymaganym standardom luksusowy hotel, klimatyczne kafejki i restauracje czy zadbane miejsca, idealne na spokojny spacer.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 18:27:57
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Ierapetry

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Ierapetry.

Ierapetra na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Ierapetry i zaplanuj wyjazd.