Grecja

Ios

Mała wyspa - wielki temperament

Ios to wyspa leżąca w południowej części Cyklad. Mimo że niewielka, zapewnia turystom wiele rozrywek i zabawy. Malownicza i zachwycająca Ios jest wyspą o wielu obliczach. Dodatkową atrakcją są liczne zabytki, które można tam zwiedzić.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ios?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ios w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ios dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ios?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ios. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ios.

Ios, cykladzka wyspa, jest bardzo popularna wśród młodych, pelnych życia i żądnych wrażeń turystów. To niezwykle zielona, piękna wyspa z ciekawymi atrakcjami dla każdego.

Głównymi miasteczkami wyspy są Gialos i Chora. Tam zatrzymuje się większość turystów. Wieczorami lokalne bary i dyskoteki wypełniają się barwnym tłumem, a zabawa trwa do białego rana.

Do zabytków wartych zwiedzenia należą na pewno ruiny antycznego miasta Plaktatos oraz pozostałości weneckiego zamku w Agios Theodotis. Na południowym wybrzeżu wyspy znajduje się bizantyjski klasztor Agios Ioannis, nazywany także Kalamos.

W odległości 16 km od wioski Ios znajduje się bizantyjski zamek Paleokastro. Położony jest na wzniesieniu o wysokości 300 m, z którego rozpościera się cudowny widok na Morze Egejskie.

Najpiękniejszą plażą na wyspie Ios jest Maganari na południowym krańcu wyspy. Każda z 35 plaż na Ios jest oczywiście piękna i każda godna polecenia.

Ios spodoba się zarówno miłośnikom plażowania, jak i imprezowiczom i tym, którzy lubią zwiedzanie i podziwianie pięknych widoków. Wiele miejsc na Ios to romantyczne zakątki, które spodobają się zakochanym parom.

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 08:50:04
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości Ios:

Ios na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Ios i zaplanuj wyjazd.