Grecja

Kefalonia

Największa z wysp jońskich

Majestatyczne górskie szczyty, białe klify i wspaniałe plaże czynią krajobraz Kefalonii wyjątkowo zachwycającym. To miejsce na prawdziwe wielkie greckie wakacje, których nigdy się nie zapomina.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kefalonia?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Kefalonia w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Kefalonia dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kefalonia?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kefalonia. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu do Kefalonia.

Największa wyspa Morza Jońskiego to właśnie Kefalonia. Turystyka w tym regionie Grecji zaczęła rozwijać się stosunkowo późno, bo w  latach 80. XX wieku, dlatego Kefalonia nie ma aż tak rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Wbrew pozorom w przypadku tej pięknej wyspy jest to tylko zaletą.

Pobyt na wyspie jest idealny dla tych, którzy poszukują prawdziwego slow life. W uroczych miasteczkach na Kefalonii nikt się nigdzie nie śpieszy, dni płyną spokojnym rytmem, a mieszkańcy są pogodni i życzliwi.

Wypoczywając na Kefalonii warto zwiedzić Argostoli - stolicę wyspy. To punkt, od którego większość turystów zaczyna zwiedzanie Kefalonii. Znajduje się tam Muzeum Archeologiczne ze zdjęciami przedstawiającymi Kefalonię przed trzęsieniem ziemi, które zniszczyło ją w 1953 roku. Można tam również zobaczyć gliniane wyroby, rzeźby i monety pochodzące z czasów antycznych. W Argostoli znajduje się również Fanari - piękna biała latarnia morska.

Interesującym miejscem na wyspie jest Półwysep Paliki i znajdujące się tam miasto Lixuori - drugie co do wielkości miasto Kefalonii, w istocie będące osadą rybacką. W miasteczku podziwiać możemy posąg rybaka skierowanego tyłem do Argostoli. Wiąże się to z przekonaniem mieszkańców miasteczka, że zamieszkują na osobnej wyspie i nie uznają Argostoli.

Najsłynniejszą plażą Kefalonii jest Myrtos. Na tej kamienistej plaży kręcono sceny filmu Kapitan Corelli z Penelope Cruz i Nicolasem Cage'm. Plaże Kefalonii mają to do siebie, że na wiele z nich dość trudno dotrzeć (np. prowadzą do nich schody). Utrudniony dostęp zostanie wynagrodzony brakiem tłumów, a czasem w ogóle pustą plażą - tylko do naszej dyspozycji.

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 16:53:29
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości do Kefalonia:

Kefalonia na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Kefalonia i zaplanuj wyjazd.