Grecja

Korfu

Wyspa pachnąca pomarańczą

Turkusowa, krystalicznie czysta woda, plantacje pomarańczy i cytryn, zieleń cyprysów - wyspa Korfu jest piękna, barwna i ma niesamowity klimat przyciągający turystów każdego sezonu.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Korfu?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Korfu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Korfu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Korfu?

Poznaj ciekawe informacje na temat Korfu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Korfu.

Korfu to zdecydowanie najbardziej zielona ze wszystkich greckich wysp. Inspiruje artystów od wieków, i idealnie nadaje się na wypoczynek.
Korfu nazywana jest "Królową wysp jońskich". Mowa jest o niej już w "Odysei" Homera - to właśnie mieszkańcy Korfu wskazali Odyseuszowi drogę do domu. Urok Korfu doceniał Szekspir, Napoleon, cesarzowa Sissi, cesarz Wilhelm II. Niekiedy bywa tam także księżę Karol, inne koronowane głowy oraz celebryci.

Z atrakcji regionu warto wymienić stolicę wyspy - miasto Korfu. W 2007 roku wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można wybrać się tam na spacer klimatycznymi, wąskimi ulicami, zwiedzić katedrę św. Teodory i spędzić czas w pięknym otoczeniu. Miasto należy do najpiękniejszych i najbardziej eleganckich miast na wyspach Grecji.

 Jedną z atrakcji Korfu jest pałac Achilleon, położony w miejscowości Gastouri. Pałac został zaprojektowany przez włoskiego architekta Rafaela Caritas dla cesarzowej Austrii Elżbiety. Była to letnia rezydencja cesarzowej Sissi. Pałac słynie do dziś z pięknych ogrodów z kolekcją rzeźb przedstawiających greckich bogów i herosów. We wnętrzach Achilleonu kręcone były sceny do filmu z Jamesem Bondem „Tylko dla twoich oczu”.

Jedną z popularnych miejscowości na wyspie jest Sidari. Okolica była zasiedlona już w okresie neolitu. Największą atrakcją w Sidari są niesamowite formacje skalne. Warunki atmosferyczne wyrzeźbiły w piaskowcu rozmaite kształty. Najsłynniejszy z nich jest wyłom między dwiema skałami zwany Kanałem Miłości.
Korfu idealnie nadaje się dla nurków. Są tam wraki, jaskinie, a wody Morza Jońskiego cieple i przejrzyste. Umiarkowany wiatr i idealna pogoda cieszy miłośników żeglarstwa.

W pobliżu miejscowości Ermones, w Ropa Valley znajduje się znane, 18-dołkowe, profesjonalne pole golfowe.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 07:58:21
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Korfu

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Korfu.