Grecja

Kos

Wyspiarski klimat i dobra zabawa

Kos jest częścią archipelagu Dodekanezu. To właśnie z Kos pochodził ojciec medycyny - Hipokrates. Mała wyspa z niesamowitą atmosferą, pełna wesołej zabawy. Na Kos możemy wypoczywać na plażach uznawanych za jedne z najpiękniejszych w całej Grecji.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Kos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Kos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Kos.

Przed wieloma wiekami Kos był czymś w rodzaju starożytnego sanatorium. To właśnie z tej wyspy pochodził ojciec medycyny - Hipokrates. Dziś Kos przyciąga turystów raczej spragnionych słońca i pięknej pogody, ale wyspa jest niezmiennie piękna i naprawdę malownicza.

Kos oferuje turystom wypoczynek na pięknych plażach, bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, mnóstwo miejsc rozrywki i znakomitej zabawy.

Jednocześnie Kos jest nadal pełna tej wyjątkowej atmosfery małej greckiej wyspy. Bo w istocie jest niewielka - ma zaledwie 50 km długości i 10 km szerokości. To wystarczająco, by poznać ją całą w ciągu tygodniowego wypoczynku. Piękne piaszczyste plaże są uważane za jedne z najlepszych na greckich wyspach.

Stolicą wyspy jest miasto Kos – pełne restauracji, knajpek, klubów. Warto zajrzeć do Muzeum Archeologicznego, a także zobaczyć najstarszy w Europie platan, przy którym ponoć wykładał sam Hipokrates.

W odległości  ok. 4 km od miasta leży Asklepiejon, ośrodek kultu i antyczne uzdrowisko, tarasowo położony na zboczu wzgórza ze wspaniałymi widokami. Ciekawą dzielnicą stolicy jest Lambi z piękną plażą, znakomitymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Na wyspie Kos znajduje się nowoczesny park wodny Lido o powierzchni ok. 75 000 m² z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 14:51:09
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości na Kos:

Biura podróży, które oferują wycieczki na Kos

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Kos.