Grecja

Lefkada

Wyspa nieskażonej przyrody

Piękna wyspa na Morzu Jońskim w zachodniej części Grecji. Z lądem łączy się groblą oraz mostem. Turystów przyciąga nieskażoną przyrodą, doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych i plażowania.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Lefkadę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Lefkady w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Lefkady dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Lefkadzie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Lefkady. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Lefkadzie.

Na Morzu Jońskim w zachodniej części Grecji leży wciąż jeszcze mało popularna wyspa Lefkada. Nazwa tej wyspy pochodzi od starożytnej nazwy dzisiejszego stromego, skalistego i białego przylądka Lefkatas (to tam podobno swoje życie zakończyłą grecka poetka Safona). Leukos w języku greckim oznacza kolor biały. Patrząc na to, co oferuje turystom Lefkada, trudno uwierzyć, że nie jest tak bardzo popularnym kierunkiem wyjazdowym.

Na wyspie znajdziemy cudowne,różnorodne plaże, które oblewa lazurowa woda Morza Jońskiego. Najpiękniejsza z nich to Porto Katsiki, a ale inne są również bardzo malownicze: Agios Ioannis, Agiofili i Nidri (stamtąd rozciąga się widok na Scorpios - niegdyś posiadłość Arystotelesa Onassisa). Trudno zresztą na Lefkadzie znaleźć miejsca, które nie są piękne. Cała wyspa wyjątkowo oddaje grecki klimat. Dodatkowym atutem krajobrazu Lefkady są pozostałości monastryrów ukryte wśród zalezionych wzgórz.

Na Lefkadzie spodoba się z pewnością miłośnikom sportów wodnych. Panują tam dobre warunki do uprawiania kitesurfingu i winsurfingu, a że woda wokół wyspy jest czysta i przejrzysta, doskonale się tam również nurkuje i uprawia snorkeling.

Będąc na Lefkadzie koniecznie należy odwiedzić stolicę wyspy (o tej samej nazwie). Tawerny, wąskie uliczki, niesamowity klimat greckiego miasta.

Wyspa słynie ze znakomitej kuchni i wybornego wina. Mieszkańcy Lefkady są gościnni, przyjaźni i wziąż żyją zgodnie ze starymi tradycjami. Kobiety z Lefkady znane są z umiejętności hafciarskich - warto więc zaopatrzyć się na miejscu w piękne rękodzieło.

Pomimo że Lefkada jest kameralną wyspą, nie brakuje tam rozrywek. Nie należy do najbardziej imprezowych greckich wysp, ale na pewno można tam doskonale spędzić czas i bawić się do późnej nocy.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 16:18:29
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości w Lefkadzie:

Lefkada na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Lefkady i zaplanuj wyjazd.