Grecja

Milos

Kameralna i spokojna wyspa

Milos to grecka wyspa wchodząca w skład archipelagu Cyklad. Jest stosunkowo mało popularna wśród turystów, a ma naprawdę wiele do zaoferowania. Największą atrakcją są oczywiście plaże, a także wioska Tripiti z katakumbami i amfiteatrem z okresu hellenistycznego

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Milos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Milos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Milos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Milos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Milos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Milos.

Jedne z najpiękniejszych greckich plaż

Milos jest wyspą, na której znajdziemy naprawdę fantastyczne plaże. Jest ich na całej wyspie aż 75! Przeważnie są piaszczyste i są zdecydowanie największym atutem wyspy. Ponieważ Milos nie jest oblegana przez turystów, możemy liczyć na spokojny, relaksujący wypoczynek.

Wenus z Milo

Wyspa, w starożytności zasiedlona przed Dorów, jest także miejscem, w którym znaleziono w 1820 roku słynny na cały świat posąg bogini Afrodyty, znany jako Wenus z Milo. Posąg pochodzi z okresu 130-100 r. p.n.e., a więc z okresu hellenistycznego. Co ciekawe, posąg został znaleziony przez wieśniaka. Rzeźba posiadała wtedy ręce.  Posąg w imieniu francuskiego ambasadora w Turcji, Markiza de Riviere, kupił francuski żeglarz Jules Dumont d’Urville. Figura jeszcze wtedy miała ręce. Podobno straciła je, gdy statek d’Urville’a roztrzaskał się o skały w pobliżu wyspy. Markiz de Riviere sprezentował Wenus Ludwikowi XVIII. Od 1821 roku posąg znajduje się w Luwrze we Francji.

Dla kogo wakacje na Milos?

Nie jest to wyspa dla osób spragnionych nocnego szaleństwa. Oczywiście na Milos, jak na innych wyspach Grecji, znajdują się nocne kluby, ale nie da się ukryć, że nie stanowią one głównej atrakcji regionu. Milos to wyspa spokojna, zaciszna, raczej dla rodzin, par lub osób, które chcą wypocząć i mają ochotę na leniwy relaks.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 14:08:12
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Zdjęcia z Milos

Przed wyjazdem do Milos obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Milos i zainspiruj się przed podróżą.

Milos na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Milos i zaplanuj wyjazd.