Grecja

Mykonos

Wyspa, która nigdy nie zasypia

Luksusowa, rozrywkowa i pełna zabawy kosmopolityczna wyspa Mykonos przeżywa renesans popularności. Przypadnie do gustu wszystkim szukającym doskonałej rozrywki i wielu wrażeń.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Mykonos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Mykonos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Mykonos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Mykonos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Mykonos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Mykonos.

Leżąca na Morzu Egejskim wyspa Mykonos ma 105 km² powierzchni i ok. 10 tys. mieszkańców. Tymczasem przez wyspę w ciągu roku przewija się nawet milion turystów. Ta uwielbiana przez celebrytów wyspa i jeden z ważniejszych kierunków turystyki LGBT przeżywa obecnie swój renesans popularności. Wakacje tam spędzały takie gwiazdy jak Sandra Bullock, Tom Hanks, Sarah Jessica Parker czy Paris Hilton.

Już od pierwszych chwil na Mykonos rzuca się w oczy obecność oswojonych... pelikanów. Ptaki kompletnie nie boją się ludzi, chętnie do nich podchodzą w nadziei, że dostaną jedzenie. Zdarza się nawet, że pelikana spotkamy przechadzającego się krętymi uliczkami miasteczka. Spacer po miejskich zaułkach jest niesamowitym przeżyciem: piękne białe domki z czerwonymi dachami doskonale prezentują się na zdjęciach - pamiątkach z wakacji.

Charakterystyczna dla Mykonos jest tzw. Mała Wenecja. Jest to dzielnica Mykonos - Alefkandhra. Część wybudowanych tam domów stoi bezpośrednio na wodzie. Krajobraz jest wyjątkowo piękny i romantyczny, więc Mykonos często bywa plenerem sesji zdjęciowych narzeczonych czy świeżo poślubionych małżeństw.

Na Mykonos znakomicie poczują się turyści spragnieni nocnego życia. O imprezach na tej wyspie krążą wręcz legendy. Znajdziemy tam wiele dyskotek, klubów i pubów, które otwarte są przez całą noc. A kto wie, może spotkamy również jakiegoś celebrytę podczas nocnych szaleństw?

Atrakcje czekają także na tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Na wyspie możemy wynająć małe kolorowe łódki, kajak, luksusowy jacht, narty wodne, sprzęt do surfingu czy nurkowania. Nie ma obawy, że na Mykonos ktokolwiek będzie się nudzić.

Jednym z ciekawszych miejsc do zwiedzania na Mykonos jest Muzeum Marynistyczne, gdzie podziwiać możemy wiele skarbów wydobytych z dna morskiego.

 

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 06:03:02
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości Mykonos:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Mykonos

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Mykonos.

Mykonos na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Mykonos i zaplanuj wyjazd.