Grecja

Peloponez

Kraina gajów oliwnych

Przepiękny region Grecji, pełen gajów oliwnych, plantacji winorośli i cytrusów. Kolebka greckiej kultury i europejskiej cywilizacji, zachęcająca do wypoczynku nad ciepłym, błękitnym morzem.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Peloponez?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Peloponez w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Peloponez dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Peloponezie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Peloponezu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Peloponezie.

Peloponez to taki region Grecji, w którym autentycznie można poczuć atmosferę antyku. Półwysep Peloponez jest miejscem narodzin greckiego imperium. W tym miejscu starożytni Achajowie założyli państwo, które uważamy za kolebkę cywilizacji europejskiej.

Podczas wakacji na Peloponezie koniecznie należy zobaczyć starożytną Olimpię – słynne miejsce kultu Zeusa. W centralnym punkcie Olimpii znajdowało się sanktuarium z posągiem Zeusa dłuta Fidiasza - jeden z siedmiu cudów antycznego świata.. Wokół sanktuarium znajdowały się obiekty sportowe: stadion, hipodrom, gimnazjon z palestrą i łaźnie. Co cztery lata organizowano tu igrzyska sportowe. Mykeny to kolejny ważny punkt na turystycznej mapie Peloponezu. Na terenie miasta znajdują się: Akropol, Megaron, rampa, sala tronowa, Propyleje, Brama Lwic, Miasto Rzemieślników, a także Skarbiec Atreusa. W centralnej części półwyspu znajduje się Arkadia – mityczna kraina wiecznej szczęśliwości.

Peloponez to miejsce idealne nie tylko dla miłośników antycznej historii Grecji. Półwysep otaczany jest wodami Morza Jońskiego i Egejskiego i panują tam idealne warunki zarówno do kąpieli, sportów wodnych oraz rejsów.

Na Peloponezie znajdują się urocze, charakterystyczne dla Grecji małe miasteczka, gdzie życie toczy się spokojnym utartym rytmem. Zaciszne i piękne stanowią cudowne miejsca na rodzinny wypoczynek.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 15:30:39
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Peloponez

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Peloponez.