Grecja

Rethymnon

Miasto żyjące swoim rytmem

Kreteńskie miasto co roku przyciąga liczne grono turystów, zatem co takiego ma w sobie? Niepowtarzalna grecka atmosfera, klimatyczne uliczki, kamienice starych czasów i zabytki - czy to na pewno wszystko? Przekonaj się sam!

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić ?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Rethymno w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Rethymno dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o ?

Poznaj ciekawe informacje na temat . Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w .

Od epoki brązu po czasy współczesne

Rethymnon (Retimno), podobnie jak inne miasta Krety, ma bogatą historię. Być może właśnie to intryguje ludzi szukających ciekawych i klimatycznych miejsc do podróży. Miasto przeszło przez rządy minojskie, mykeńskie, greckie, rzymskie, arabskie, weneckie i tureckie. Wiąże się z tym  oczywiście spuścizna w postaci zabytków i historyczny wygląd infrastruktury. Miasteczko przypomina starożytną kolebkę muśniętą dotykiem upływającego czasu, przystrojoną nowoczesnymi akcentami. W wycieczce po głównej jego części koniecznie trzeba zobaczyć słynny wenecki zamek Fortezza, otoczony wielkimi murami (z których zachwyca panorama miasta i widok na wyspy greckie), uwieńczony dwoma bastionami (św. Łukasza, św. Mikołaja), służący niegdyś do obrony mieszkańców przez najazdami Turków i piratów. W pobliżu znajduje się stary budynek arsenału, główna warownia, Teatr Erofili, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Historii i Folkloru z regionalnym rękodziełem, Muzeum Archeologiczne z licznymi cennymi eksponatami czy stary wenecki port, przy którym nadal cumują łodzie i jachty. Pod panowaniem Turków wiele budowli zmieniło swój pierwotny charakter i przebudowano je na meczety, m. in. katerda Agios Nikolaos, Santa Maria czy Loggie. Obecnie ich miejsca przyjęły inną funckę, ale historia w tym mieście pozostaje wciąż żywa. Obecnie nad Rethymnon królują trzy główne miejsca kultu - chrześcijańska katedra Mitropoli z 1834 r., kościół św. Barbary i meczet Neratze (ze szkołą muzyczą wewnątrz). Jednym słowem - jest co zwiedzać!

Klimat miasta

Wszyscy ci, którzy poznali się na greckich miasteczkach, z pewnością swierdzą, że Rethymnon jest wyjątkowo greckie. Świadczy o tym klimat miejskich uliczek, spokojny rytm życia i bycia mieszkańców, wspaniała kuchnia, budownictwo jakby nienaruszone biegiem czasu, idealne plaże i miejsca na romantyczne spacery. Brzmi jak bajka dla urlopowiczów, którzy preferują spokojny wypoczynek bez zgiełku i hałasu zatłoczonych terenów. Warto wybrać się na zachód słońca, które chowa się za górującą nad miastem fortecą, podjąć się wyprawy trekkingowej po Parku Narodowym czy po prostu odpocząć na piaszczystej plaży przy delikatnej bryzie znad Morza Kreteńskiego.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 17:37:01
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Zdjęcia z

Przed wyjazdem do Rethymno obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Rethymno

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Rethymno.