Grecja

Riwiera Olimpijska

Błogi relaks na Riwierze Olimpu

Riwiera Olimpu leży na wybrzeżu Morza Egejskiego południowej Macedonii. Kojarzy się z błogim relaksem na plaży, wypoczynkiem i życiem towarzyskim. Dzięki temu, że pasmo gór zatrzymuje zimne powietrze, można tam liczyć na doskonałą pogodę.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Riwierę Olimpijską?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Riwierę Olimpijską w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Riwierę Olimpijską dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Riwierze Olimpijskiej?

Poznaj ciekawe informacje na temat Riwiery Olimpijskiej. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Riwierze Olimpijskiej.

Riwiera Olimpijska jest typowo wypoczynkowym regionem Grecji. Zarówno miłośnicy spokojnego plażowania jak i aktywnego wypoczynku znajdą tam coś dla siebie. Riwiera Olimpu położona jest na wybrzeżu Morza Egejskiego południowej Macedonii. Rozciąga się na południe od Salonik. Riwiera słynie z idealnej pogody - pasmo górskie Olimpu zatrzymuje zimne masy powietrza.

Riwiera Olimpijska nie jest regionem obfitującym w zabytki. Raczej jest miejscem relaksu i punktem wypadowym do zwiedzania Salonik, Aten, Delf, Athos czy klasztorów Meteora.

Chociaż starożytnych zabytków w tym regionie nie ma zbyt wiele, na uwagę zasługują urocze małe greckie wioski, gdzie możemy zobaczyć codzienne życie Greków. Są oni niezwykle gościnnymi i przyjaźnie nastawionymi do turystów ludźmi.

Niezaprzeczalnym atutem Riwiery Olimpijskiej są szerokie, piaszczyste plaże, niewielkie zatoczki i lazurowa, czysta woda. A jeśli znudzi się nam plażowanie, możemy skorzystać z jednego z licznych pieszych szlaków turystycznych u podnóży Olimpu i wybrać się na trekkingową wędrówkę.

Z uwagi na idealną, słoneczną pogodę i piękne plaże, Riwiera Olimpijska jest chętnie wybieranym regionem na wypoczynek rodzinny - z małymi dziećmi. Wizyta w tej części Grecji to także okazja do cieszenia się grecką kuchnią - mnóstwo tawern, barów i restauracji oferuje znakomite lokalne specjały.

W hotelach położonych na Riwierze Olimpijskiej dostępna jest szeroka oferta zabiegów spa, pozwalających na zregenerowanie sił i zadbanie o wygląd oraz zdrowie.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 17:56:49
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Riwierę Olimpijską

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Riwierę Olimpijską.