Grecja

Samos

Kraina zieleni i pięknych plaż

Samos to ojczyzna słynnego Pitagorasa i legendarne miejsce narodzin bogini Hery. Atutami tej wyspy są piękne plaże, malownicze góry i bujna śródziemnomorska roślinność.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Samos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Samos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Samos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Samos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Samos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Samos.

Samos to wyspa, gdzie narodziła się według mitu bogini Hera, a naprawdę urodził się tam słynny matematyk Pitafgoras. Możemy tam liczyć na krystalicznie czyste morze, piękne plaże, majestatyczne góry, i wspaniały krajobraz.

Na Samos możemy liczyć na poznanie prawdziwej Grecji. Winnice, gaje oliwne, znakomita kuchnia i gościnność mieszkańców na pewno rozkochają w wyspie niemal każdego.

Ta egejska wyspa ma długość ok. 44 km, szerokość ok. 19 km. Stolicą Samos jest Vahti (Samos Town), zlokalizowane we wschodniej części wyspy. Zwiedzimy tu Muzeum Archeologiczne z bardzo interesującimi zbiorami.  Na południe od stolicy leży miejscowość Pythagorion. Polecamy spacer wąskimi uliczkami do malowniczego portu, w którym obok rybackich kutrów cumują eleganckie jachty. Tam znajdziemy liczne sklepiki, bary i tawerny.W pobliżu znajdziemy niesamowite dzieło starożytnej inżynierii - akwedukt Eupalinosa

Południowo-zachodnia część Samos najbardziej spodoba się miłośnikom przyrody i błogiego reaksu. Jedną z atrakcji tej okolicy jest Jaskinia Pitagorasa.

Plaże na Samoz zwykle są żwirowe i piaszczysto-żwirowe. Najbardziej popularne plaże to: Lemonakia, Tsamadou (z częścią dla naturystów), Potami, Mikro i Megalo Seitani, a także Psili Amos – piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza popularna przede wszystkim wśród rodzin z dziećmi.

Najsłynniejszym lokalnym specjałem Samos jest Moschato Aspro - doskonałe słodkie wino.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 09:03:59
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Samos na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Samos i zaplanuj wyjazd.