Grecja

Skiathos

Wyspa złotych plaż

Skiathos - niewielka wyspa położona na Morzu Egejskim, wchodząca w skład archipelagu Sporadów Północnych. Słynie z przepięknych, złocistych plaż. To właśnie między innymi na tej wyspie kręcono sceny słynnego filmu "Mamma Mia".

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Skiathos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Skiathos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Skiathos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Skiathos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Skiathos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Skiathos.

Skiathos to część Sporadów Północnych - archipelagu położonego na Morzu Egejskim. Międzynarodową sławę wyspa zyskała dzięki filmowi Mamma Mia, którego sceny kręcono właśnie na Skiathos i na sąsiedniej wyspie Skopelos. W sezonie można oglądać ten film w kinie letnim, a często po projekcji można się nadal bawić do muzyki z Mamma Mia wraz z mieszkańcami.

Historia osadnictwa na wyspie sięga 800 roku p.n.e. Wyspa nieraz padała łupem piratów, dlatego większość zabudowań jest stłoczona na niewielkim obszarze, który dawniej był fortecą, a dziś jest jedną z największych atrakcji turystycznych wyspy.

Centralnym punktem wyspy jest port. To tam toczy się życie towarzyskie, turystyczne i handlowe. Domy na wyspie są w większości dwupiętrowe i stłoczone ze sobą wyglądają bardzo malowniczo. Wspaniale jest spacerować w tak urokliwej scenerii. Panuje tam atmosfera typowa dla Grecji: jest wesoło, nieco leniwie, nikt się nigdzie nie spieszy. Idealnie na wymarzony urlop.

Skiathos to wyspa, na której znajdziemy aż 60 złocistych, piaszczystych w większości plaż. Niektóre z nich są dostępne tylko od strony morza i należy tam się dostać wodną taksówką. Jednak to jest właśnie zaleta, a nie wada tej wyspy. Kameralne plaże zachęcają do beztroskiego lenistwa oraz kąpieli morskich i słonecznych. A jeśli znudzi nam się wylegiwanie na plaży, można spróbować swoich sił w nurkowaniu, kitesurfingu lub po prostu popływać łódką.

Ruiny i zabytki wyspy Skiathos warto zwiedzać z miejscowym przewodnikiem, który opowie sporo legend i anegdot dotyczących wyspy i pirackich podbojów.

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 22:58:05
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości w Skiathos:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Skiathos

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Skiathos.

Skiathos na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Skiathos i zaplanuj wyjazd.