Grecja

Skopelos

Dzika przyroda Skopelos

Skopelos jest wyspą pełną zieleni, niektórzy uważają ją za najbardziej zieloną z greckich wysp. Porastają ją obficie lasy sosnowe i drzewa oliwne. Na tej wyspie kręcono niektóre sceny z filmu "Mamma Mia".

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Skopelos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Skopelos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Skopelos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Skopelos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Skopelos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Skopelos.

Skopelos nie należy do tych najbardziej zatłoczonych wysp Grecji. Przeciwnie - jej atuty pozostają niesłusznie w cieniu innych, bardziej znanych wysp. A tymczasem wyspa Skopelos jest naprawdę piękna. Przede wszystkim ogromnym jej atutem jest przyroda i zachwycające krajobrazy. Znajdziemy tam górskie masywy, lasy sosnowe i piniowe, oliwne gaje i cudowne widoki na każdym kroku. Do tego urokliwe portowe miasteczka ze stromymi uliczkami i białymi zabudowaniami kontrastującymi z oszałamiającym lazurem wody.

Wyspa Skopelos znana jest z muzycznego filmu Mamma Mia  z Maryl Streep i Colinem Firthem, bo właśnie tam kręcono najsłynniejsze sceny. Jeśli ktoś ma ochotę poczuć się jak bohaterowie filmu, koniecznie powinien się tam wybrać!

Wyspa Skopelos nie jest duża i można w zasadzie zwiedzić ją w ciągu jednego dnia. Ponieważ autobusy kursują tam rzadko, lepiej wynająć auto i tak zwiedzać wyspę.

Głównymi miejscowościami na wyspie są Skopelos i Glossa - niewielkie portowe miasteczka z bardzo ładnymi starówkami. Warto również odwiedzić niewielki port Agnondas, gdzie poczujemy atmosferę starych tawern.

Skopelos jest piękną wyspą także przed i po sezonie. Wczesną jesienią, kiedy inne rejony Grecji wyglądają jak spalone słońcem, Skopelos wciąż jest pełna soczystej zieleni. Przed i po sezonie jest tam mniej turystów, a pogoda nadal dopisuje, więc jest to wspaniała okazja na wakacje dla osób chcących odpocząć od tłumów lub dla seniorów. Panują tam idealne warunki do uprawiania surfingu, nurkowania i żeglarstwa.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 13:04:05
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Popularne miejscowości Skopelos:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Skopelos

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Skopelos.

Skopelos na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Skopelos i zaplanuj wyjazd.