Grecja

Thassos

Zielony diament Morza Egejskiego

Nieduża wyspa, najdalej wysunięta na północ na Morzu Egejskim, zachwyca różnorodnością przyrody i fantastyczną atmosferą pozbawioną pośpiechu. Warto odwiedzić malownicze miasteczka Thassos i spróbować lokalnej kuchni.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Thassos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Thassos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Thassos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Thassos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Thassos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Thassos.

Thassos to grecka wyspa leżąca na północy Morza Egejskiego. To dziewiąta co do wielkości wyspa Grecji. W granicach administracyjnych Thassos leżą także trzy niewielkie wysepki: Tasopulo na północy, Kinira na wschodzie i Panajia na południu. Thassos jest najbardziej żyzną wyspą Morza Egejskiego, co znajduje odzwierciedlenie w fantastycznej lokalnej kuchni, której koniecznie trzeba spróbować.

Thassos to wyspa pozbawiona pośpiechu i turystycznego gwaru. Docierają tam raczej świadomi turyści, którzy pragną odpocząć w spokojnej atmosferze.

Zwiedzanie wyspy Thassos warto rozpocząć od stolicy: piękne są malownicze uliczki Limenas, morska promenada pełna sklepików, barów i tawern. W Limenas znajduje się również Muzeum Archeologiczne i wykopaliska odsłaniające pozostałości antycznego Thassos. Innym interesującym miasteczkiem na wyspie Thassos jest Limenaria - największe miasteczko wyspy, miejscowość najbardziej rozwinięta turystycznie. Warto odwiedzić tam Muzeum Etnograficzne i Muzeum Papageorgiou.

Bardzo ciekawym miejscem na mapie Thassos jest klasztor Archaniosła Michała, położony kilka kilometrów na zachód od miejscowości Aliki. Przechowywana jest w nim cenna relikwia - gwóźdź, którym przybita była do krzyża prawa ręka Jezusa Chrystusa. Przed zwiedzaniem klasztoru należy upewnić się, że mamy odpowiedni strój (mężczyźni długie spodnie, kobiety zakryte kolana i ramiona)

Pod klasztorem znajduje się jaskinia obmywana przez wodę, która według lokalnych legend ma właściwości uzdrawiające.

 

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 06:02:19
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.

Thassos na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Thassos i zaplanuj wyjazd.