Grecja

Zakynthos

Rajska wyspa Grecji

Białe piaszczyste plaże, intensywny błękit morza i kilkusetmetrowe klify - krajobraz wyspy Zakynthos jest wyjątkowy. Symbolem wyspy są żółwie Caretta Caretta, które na tutejszych plażach składają jaja.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Zakynthos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Zakynthos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Zakynthos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Zakynthos?

Poznaj ciekawe informacje na temat Zakynthos. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Zakynthos.

Krajobrazy greckiej wyspy Zakynthos zapierają dech w piersiach. Obmywana krystaliczną, lazurową wodą wyspa jest jedną z popularniejszych wysp greckich. Sosnowe lasy, gaje oliwne i niesamowicie piękne plaże sprawiają, że wypoczynek na Zakynthos jest jak urlop w prawdziwym raju.

Na Zakynthos znajdziemy wszystko, czego potrzeba na idealnych wakacjach. Są plaże, w tym najdłuższa, pięciokilometrowa nad zatoką Laganas (część Morskiego Parku Narodowego). Dla tych turystów, którzy lubią na urlopie imprezować, otworem stoją kluby, dyskoteki i tawerny w Laganas, które jest centrum turystycznym wyspy. Dla rodzin z małymi dziećmi znajdą się takie miejsca, w których jest spokój, a hotele oferują dla maluchów dodatkowe udogodnienia. Szczególnie miejscowość Kalamaki będzie dla rodzin idealna, a dodatkowo można tam oglądać słynne żółwie Caretta Caretta.

Jednym z najchętniej odwiedzanym na Zakynthos miejsc jest Zatoka Wraku. To bez wątpienia również najczęściej fotografowane miejsce na tej wyspie. Dość rozległa piaszczysto-żwirowa plaża otoczona jest wysokimi na ok. 300 metrów wapiennymi klifami i co ciekawe dostępna wyłącznie od strony morza. Znajduje się na niej wrak statku Panagiotis. Podobno był to statek przemytników, który płynął z Turcji. Obecnie stanowi atrakcję turystyczną.

Zakynthos to typowo wypoczynkowa wyspa. Nie znajdziemy tam, jak na innych greckich wyspach, zbyt wielu zabytków. Nadaje się na spokojny rodzinny urlop lub przeciwnie - na wakacyjny maraton imprez i rozrywek. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i oczekiwania.

Zakynthos to wspaniałe miejsce dla amatorów nurkowania, snorkelingu i innych wodnych aktywności. Sezon turystyczny na wyspie trwa od połowy maja do października.

INFORMACJE O GRECJI
  • Stolica: Ateny
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Prokopis Pawlopulos
  • Liczba ludności: 10 775 557
  • Czas lokalny: 18:13:30
  • Dni bez opadów: 295
  • Temperatura: 15-31 stopni
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób wraz z napojami w przeciętnej restauracji - ok. 25 euro.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane: figurka z drzewa oliwkowego - ok. 2,5-3 euro. Oliwkowe mydło - 1,5 euro. Ceny ubrań zbliżone do polskich.

TAKSÓWKA

Za wejście do taksówki - 1 euro, za każdy kilometr w ciągu dnia 0,30 euro, w nocy - 0,60 euro.

TRANSPORT

Przed wybraniem się w podróż pociągiem po Grecji należy sprawdzić aktualny rozkład i ceny. Koszt biletu z Aten do Chalkidy to 6,5 euro.