Hiszpania

Zabawa i wypoczynek w Hiszpanii

W gorącej Hiszpanii czekają na nas przepiękne, rozległe plaże. W ojczyźnie flamenco możemy bawić się do woli, bo hiszpańskie miasta nigdy nie śpią. Bogata historia i perły architektury zachwycą każdego, a kuchnia hiszpańska zadowoli nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Hiszpanię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Hiszpanii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Hiszpanii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Hiszpanii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Hiszpanii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Hiszpanii.

Hiszpania to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Panujący tam klimat jest idealny na wakacje przez cały rok. Plaże, malownicze wyspy, a zimą narty w Sierra Nevada - Hiszpania ma wiele do zaoferowania turystom.

Hiszpania może poszczycić się naprawdę bogatą historią. Na jej ziemiach widać przekrój przez liczne wieki, od czasów  imperium rzymskiego, przez czasy arabskie po imponującą architekturę współczesną (Madryt, Barcelona). Te dwa ostatnie miasta obfitują w muzea bogato zaopatrzone w cenne eksponaty (Muzeum Prado). Jedną z atrakcji Hiszpanii jest także wyśmienita kuchnia, składająca się głównie z owoców morza. To jedna z najbardziej popularnych kuchni na świecie.

Hiszpania to kraj słynący z pięknych wybrzeży. Zachwycające są zarówno wybrzeża na kontynencie (m.in. Costa Del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, Costa Dorada) jak i plaże na wyspach (Baleary, Wyspy Kanaryjskie). Tak naprawdę każdy znajdzie tam coś dla siebie. Nie brakuje w Hiszpanii miejsc cichych, spokojnych, jak i gwarnych, hałaśliwych i imprezowych kurortów.

Wielu turystów przybywa do Hiszpanii ze względu na znane na całym świecie „Fiesty”. W lutym w Hiszpanii odbywają się rozmaite parady karnawałowe, najbardziej widowiskowe w Santa Cruz de Tenerife i w Kadyksie. W kwietniu w Sewilii można zobaczyć pokazy tańca, zaś w maju na szczególną uwagę zasługuje Międzynarodowy Festiwal Flamenco oraz Fiesta de San Isidoro w Madrycie. Latem odbywa się całe mnóstwo imprez tematycznych. Jesienią odbywają się liczne fiesty, gdzie świętuje się zbiory. Na pierwszym miejscu jest winobranie, ale także takie imprezy jak Iberflora (przegląd najpiękniejszych kwiatów) czy wielka pomidorowa bitwa Tomatina.

Warto dodać, że Hiszpania posiada jedną z najlepiej rozwiniętych baz noclegowych na całym świecie. Mamy tam zarówno luksusowe hotele, jak i kameralne pensjonaty i ekonomiczne kempingi na każdą kieszeń.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 07:34:25
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Hiszpanii

Przed wyjazdem do Hiszpanii obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Hiszpanii i zainspiruj się przed podróżą.

Hiszpania na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Hiszpanii i zaplanuj wyjazd.