Hiszpania

Andaluzja

Kraina flamenco, fiesty i korridy

Skomplikowana historia Andaluzji spowodowała mieszanie się wpływów arabskich i hiszpańskich. Do tego zachwyca zróżnicowany krajobraz: plaże, górskie szlaki, oliwne gaje, a nawet pustynia. W Andaluzji jest mnóstwo miejsc do zwiedzania i błogiego relaksu nad morzem.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Andaluzję?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Andaluzji w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Andaluzji dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Andaluzji?

Poznaj ciekawe informacje na temat Andaluzji. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Andaluzji.

Andaluzja jest najbardziej zaludnionym południowym regionem Hiszpanii, który kryje w sobie historie sprzed kilku wieków, zarówno hiszpańskich, jak i arabskich przodków. Mówi się, że nie wystarczy tydzień, żeby zobaczyć chociażby najważniejsze punkty warte odwiedzenia. Być może właśnie dlatego co roku w rejony Andaluzji przybywają tłumy turystów, bardzo często tych, którzy już tu byli, ale nie wszystko zobaczyli. Przekonaj się sam, czym zachwyci cię hiszpańskie południe!

Tak zróżnicowane krainy pod względem środowiska geograficznego, jak Andaluzja to rzadkość. Przemierzając region, można zobaczyć imponujące, ciągnące się kilometrami łańcuchy górskie (Góry Betyckie, Sierra Nevada z najwyższym szczytem Mulhacen [3478 m n.p.m.], Sierra Morena), do których zmierzają co roku tysiące turystów, by chodzić górskimi szlakami czy zjeżdzać na nartach. W zachodniej części Andaluzji rzeka Gwadalkiwir przecina dwa masywy, tworząc rozległą deltę, której środkiem od wieków prowadzi się statki w głąb kontynentu, do portu w Sewilli. Tu w Złotej Wieży (Torre de Oro) w XVI w. wylądowało pierwsze złoto i łupy zgarnięte z Nowego Lądu. Sewilla określana jest również jako "biegun ciepła" całej Hiszpanii, ponieważ temperatury często osiągają wartości ponad 50°C. Może też dlatego w tym właśnie mieście organizowane są słynne festiwale i święta, wypełnione muzyką, kwiatami i oczywiście słońcem. Na zachód od Sewilli leży kolejne znane miasto portowe – Huelva. Port ten swoje początki wiąże z wiekiem XV, kiedy zaczęły się przygotowania do wielkich wypraw w celu poszukiwania nowych, nieodkrytych lądów. Stamtąd właśnie, z portu Palos de la Frontera, Krzysztof Kolumb ruszył w swoją pierwszą wyprawę mającą poprowadzić go do Indii. Kolejnym miastem, który wyróżnia się lokalizacją jest La Tacita de Plata ("Srebrna Filiżaneczka") czyli Kadyks, otoczony praktycznie z każdej strony wodami, a połączony z lądem mostami. Uznawany jest za najstarsze miasto europejskie, w którym można zasmakować oryginalnej kuchni, w tym wina Sherry i najlepszych owoców morza (bo właśnie stąd eksportowane są do pozostałych części Hiszpanii!). Zachwyci również każdego Granada - miasto arabskiej przeszłości, flamenco i temperamentu, gdzie czas mógłby się zatrzymać. Zimą to miejsce białych przygód, zachwycające górskimi krajobrazami, a latem zamieniające się w gorącą hiszpańską fiestę.

Możnaby powiedzieć, że "takich" miast i miasteczek w Andaluzji jest ogrom, lecz każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe! Jedno jednak jest pewne - Andaluzja jest dla każdego. Już dziś zobacz oferty i wybierz idealne wakacje dla siebie i rodziny!

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 10:23:39
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Andaluzji

Przed wyjazdem do Andaluzji obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Andaluzji i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Andaluzji

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Andaluzji.

Andaluzja na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Andaluzji i zaplanuj wyjazd.