Hiszpania

Costa Azahar

Piękny zakątek Walencji

Costa Azahar to region pełen uroczych, nadmorskich miasteczek i pięknych plaż. To rozrywkowe centrum Walencji i miejsce, gdzie wypoczywa się naprawdę rewelacyjnie od maja do października.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Costa Azahar?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Costa del Azahar w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Costa del Azahar dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Costa Azahar?

Poznaj ciekawe informacje na temat Costa Azahar. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Costa Azahar.

"Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy", w wolnym tłumaczeniu Costa Azahar, to wybrzeże rozciągające się od południa Walencji, aż po ujście rzeki Ebro, w większości płaskie, otoczone gajami pomarańczowymi, pełne bardzo dobrych plaż i kąpielisk.

Walencja, nalężąca do ów regionu, według ankiety brytyjskiego magazynu "Which?", znajduje się na 5 miejscu listy "najlepszych miast na wyjazd weekendowy – citybreak". Cała Hiszpania słynie z barwnych, bogatych w lokalne produkty dania, ale to Walencja jest miejscem narodzin najsłynniejszego z nich - paelli. Przez Hiszpanów otoczona wręcz kultem, dla turystów spróbowanie jej jest obowiązkowym punktem na liście udanego wyjazdu na Costa Azahar.

W stosunku do swojej wielkości Costa Azahar posiada największe parki narodowe i krajobrazowe w Hiszpanii. Poruszając się po wybrzeżu można doświadczyć widoku rozciągających się po horyzont sadów i gajów pomarańczowych. Oprócz wypoczynku na białych, piaszczystych plażach mających nawet 150 metrów szerokości, również miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu coś dla siebie, bowiem region pełen jest górskich szlaków i tras trekkingowych. Można również uprawiać tu jazdę konną, wspinaczkę bądź pokusić się nawet o spływ pontonem po rzece. Udając się na wgłąb lądu, z dala od metropolii, uświadczymy pełnych klimatu miasteczek i wiosek rodem z sielankowych filmów.

Oprócz bogactwa przyrodniczego, Costa Azahar bogate jest również w miasta pełne zabytków, w Morelli na przyład znajduje się zamek i inne budowle w stylu gotyckim. Po Walencji najpopularniejszą miejscowością regionu jest "Miasto Morza" - Peniscola. Otoczona jest pochodzącymi ze średniowiecza murami, a zachowana w świetnym stopniu starówka posiada swój niewątpliwy urok. Znajduje się tu również zamek, wybudowany jeszcze przez Templariuszy, przebudowany przez Pedro de la Luna, w którym mieszkał papież Benedykt XIII podczas jednej z XV wiecznych schizm. Ale Peniscola to nie tylko zabytki i bogata historia, to również jedna z najpiękniejszych hiszpańskich plaż, bardzo czysta, mająca bagatela 5 kilometrów dłogości, wzdłuż której biegnie nadmorska promenada wysadzana drzewami palmowymi.

Dzięki swojemu bogactwu krajobrazowemu i kulturowemu oraz spokojowi (w porównaniu do Costa Bravy, Costa Blanca czy Costa del Sol, Costa Azahar nie jest aż tak znana turystom), Costa Azahar stanowi idealne miejsce na rodzinne wczasy lub wakacje. Hiszpański kalendarz wypełniony świętami i fiestami zapewni dodatkową rozrywkę. Często można też trafić na lokalne imprezy lub święta.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 18:51:54
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Costa Azahar na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Costa del Azahar i zaplanuj wyjazd.