Hiszpania

Costa Blanca

Białe plaże Hiszpanii

Na Costa Blanca czeka na nas 200 kilometrów plaż, przepiękne długie promenady, place zabaw dla dzieci i malownicze zachody słońca oglądane z przytulnych kawiarenek i barów czynnych w sezonie praktycznie cały czas. Niektóre plaże są kameralne i ukryte między wapiennymi skałami, a inne - głośne i pełne zabawy.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Costa Blanca?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Costa Blanca w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Costa Blanca dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Costa Blanca?

Poznaj ciekawe informacje na temat Costa Blanca. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Costa Blanca.

Costa Blanca, czyli w prostym tłumaczeniu Białe Wybrzeże to stosunkowo niewielki obszar wybrzeża Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, rozciągający się na długości 244 km. Pomimo tego, oferuje wszystko, co najlepsze, czyli zarówno masywne góry, spokojne wioseczki, turystyczne kurorty, jak i piękne słoneczne plaże. Costa Blanca wchodzi w skład prowincji Alicante w regionie Walencja. Do tej pory mniej znana od Costa Brava czy Costa del Sol, ale z roku na rok zyskuje na popularności, być może również dzięki możliwości bezpośrednich lotów do Alicante, nazywanego Miastem Światła. Jego charakterystycznym punktem jest średniowieczna twierdza - kościół św. Barbary, stacjonujący na wierzchołku góry dominującej nad miastem, z rozpościerającą się, imponującą panoramą okolicy oraz Morza Śródziemnego. Wizytówką Alicante są również 15-kilometrowe plaże, w tym słynna Playa de San Juan i kolorowe promenady, wypełnione niezliczoną ilością sklepików, restauracji, knajpek i innych miejsc skierowanych do turystów. Drugim najbardziej znanym kurortem jest Benidorm, szczycący się mianem "BeniJorku" czy też "Nowego Jorku Morza Śródziemnego" z uwagi na skupisko wieżowców i drapaczy chmur, przypominających nadmorskie miasta Stanów Zjednoczonych. Na Benidorm mówi się również "Las Vegas Hiszpanii", bo oprócz wysokich budynków, miasto sprawuje przede wszystkim funkcję rozrywkową - pełno tu klubów, dyskotek, kasyn, sklepów, knajp, pubów i barów, a także 3 znane parki rozrywki: Terra Mitica, Mundomar i Aqualandia. Uroku miastu dodają plaże o łącznej długości 5 km: Playa de Poniente, Playa de Mal Pas i Playa de Levante.

Jakie miasta jeszcze warto odwiedzić na Costa Blanca?

Albir, stworzony wręcz na rodzinny wypoczynek, z urokliwymi i spokojnymi plażami (znana Playa de Albir), klimatycznymi miejscówkami do spacerowania lub delektowania się hiszpańską kuchnią. Altea - miasto kultury i artystów, z ujmującą starówką, wąskimi uliczkami, w których udziela się nastrój dawnych czasów. Warto się tu przejść również promenadą, zajrzeć do lokajnych tawen czy odpocząć na plaży. Często wybieranymi destynacjami na urop są również Dehesa de Campoamor czy Guardamar del Segura. Ta druga oferuje 14-kilomerowe piaszczyste plaże, otoczone wydmami i lasami sosnowymi od strony lądu, co jeszcze bardziej zachęca turystów do odwiedzenia.

Costa Blanca to malowniczy i atrakcyjny region pod względem zarówno krajobrazowym, jak i rekreacyjno-turystycznym, każdy znajdzie tu coś dla siebie!

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 09:13:35
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Costa Blanca

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Costa Blanca.

Costa Blanca na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Costa Blanca i zaplanuj wyjazd.