Hiszpania

Costa Brava

Dzikie wybrzeże Hiszpanii

Jeden z najpiękniejszych regionów Hiszpanii: pełen pięknych plaż, urokliwych katalońskich miasteczek i historycznych miejsc. Costa Brava to kraina doskonałego wina, wyśmienitej zabawy i słońca.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Costa Brava?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Costa Brava w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Costa Brava dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Costa Brava?

Poznaj ciekawe informacje na temat Costa Brava. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Costa Brava.

Costa Brava, czyli dosłownie "urwiste wybrzeże" to turystyczne wybrzeże północno-wschodniej Hiszpanii, usytuowane w granicach Katalonii. Rozciąga się przez ponad 200 km, od północnej granicy z Francją (najdalej położone miasteczko to Portbou) po rzekę La Tondera oraz Barcelonę na południu. Wschodnie Pireneje uchodzą do Morza Śródziemnego, odsłaniając niezwykłe widoki o każdej porze dnia i roku, a równoległe do wybrzeża Góry Katalońskie (Cordillera Costero Catalana) ukazują niezwykłą bioróżnorodność oraz liczne plantacje i pola uprawne roślin śródziemnomorskich.

Costa Brava jest najpopularniejszym turystycznie obszarem, gdzie niesamowite, przepełnione ciszą i zapierające dech w piersiach krainy przeplatają się ze zurbanizowanymi i wielokulturowymi miastami. To samo dotyczy plaż - długie i piaszczyste potrafią być "zabudowane" leżakami, ale mogą też stanowić jedynie skrawek piasku z wysokimi klifami i szumem fal odbijających się od niżej położonych formacji skalnych. Tak właśnie jest na północno-wschodnim wybrzeżu Hiszpanii - bajeczne plaże, widoki i idealne na wypoczynek miejsca z atmosferą sprzyjającą każdemu uropowiczowi.

W latach 60. XX w. nadmorski obszar Katalonii zyskał nazwę „Costa Brava” i od tamtej pory jest powszechnie używany w turystyce. Co roku przyciąga rzesze turystów, którzy z pewnością wiedzą, jak cenne będą ich wspomnienia. Wybrzeże Costa Brava pełne jest wspaniałych, luksusowych kurortów, a w nich restauracji, nietuzinkowych knajp i kafejek, dyskotek i miejsc rodzinnej rozrywki. Do tego możliwość uprawiania sportów wodnych oraz błogiego odpoczynku w gorącym słońcu i kojącej kąpieli w błękitnych wodach lub basenach. I oczywiście główna atrakcja, czyli złociste, długie plaże – zarówno te gwarne, okiełznane i przepełnione turystami, jak i ciche, dzikie, zachowane w naturalnym stanie, gdzie można uciec od zgiełku i hałasu. „Dzikie wybrzeże” Hiszpanii to miejsca, gdzie nikt nie będzie się nudził, a jakkolwiek długi będzie urlop, i tak nie wystarczy, by nacieszyć się w pełni atmosferą śródziemnomorskich miejscowości.

Co warto więc zobaczyć w Costa Brava?

Oczywiście – plaże: złociste, ciche i bezpieczne Platja Gran i Mar Menuda, przystosowana do wyśmienitej rozrywki i uprawiania sportów wodnych Calella de la Costa czy położona nieopodal Lloret de Mar, będąca swojego rodzaju piaszczystą mekką turystów. Gwarancja dobrze rozwiniętej infrastruktury rekreacyjno-sportowej, rozrywkowo-kulturalnej oraz gastronomiczno-hotelarskiej. Wycieczka do Costa Brava nie może odbyć się bez odwiedzenia wizytówki kunsztu artystycznego, czyli wizyty w znanym muzeum w Figueres (kolekcjonującym prawie jedną trzecią dzieł Salvadora Dali) czy w rezydencji Castillo Pubol. Artystami, którzy również swój azyl znaleźli w Costa Brava są Pisasso oraz Chagall, których dorobek również jest zachowany na terytorium katalońskiego wybrzeża.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 00:04:19
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Costa Brava

Przed wyjazdem na Costa Brava obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Costa Brava i zainspiruj się przed podróżą.