Hiszpania

Costa de la Luz

Słońce, plaża i słynne miejsca

To właśnie z Costa de la Luz Krzysztof Kolumb wyruszył w swoją pierwszą wyprawę. Dziś wybrzeże przyciąga turystów przede wszystkim pięknymi plażami (250 km), fantastyczną przyrodą i zabytkami, które koniecznie trzeba zwiedzić.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Costa De La Luz?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Costa de la Luz w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Costa de la Luz dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Costa De La Luz?

Poznaj ciekawe informacje na temat Costa de la Luz. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Costa De La Luz.

Costa de La Luz, zwane Wybrzeżem Światła, stanowi najdalej wysunięte za zachód wybrzeże Hiszpanii, rozpościerające się od Gibraltaru aż po granicę z Portugalią i graniczące z Atlantykiem. Istnieje tu duch dawnych czasów - dokładnie z tego miejsca w 1492 r. ruszyła pierwsza wyprawa z Krzysztofem Kolumbem na czele.

Całe 200 km piaszczystych, złocistych plaż wiąże swój urok z licznymi zatoczkami, sadami drzew pomarańczowych i gajami oliwnymi. Mają one w sobie niezwykłą pierwotną dzikość, spokój i piękno. Lubują się w nich właśnie ci, którzy chcą uciec od zgiełku zatłoczonych miast, ale również amatorzy sportów wodnych, szczególne tych wymagających sprzyjających wiatrów i spiętrzonych fal, czyli kitesurfingu, surfingu, windsurfingu czy żeglarstwa. Najpopularniejsze plaże, na których można odczuć klimat surferski to Lances i Valdevaquero. Oprócz sportów wodnych turyści chętni są uprawiać trekking, jazdę rowerową, nordic walking, paralotniarstwo, a także golf (okolica Isla Canela). Na północ od miasta Huelva rozciąga się pasmo gór Sierra de Aracena, chlubujący się wyjątkowymi korytarzami jaskiniowymi w Grocie Cudów. Kolejnymi atrakcjami w prowincji Huelva są wpisany na listę UNESCO Park Narodowy Donana oraz wioska kultu religijnego El Rocia, do której co roku spływają tysiące wierzących. W samej Huelvie, stolicy prowincji, warto zobaczyć kościół św. Piotra oraz Sanktuarium Matki Boskiej ze Wstążką.

W wycieczce po Costa de La Luz warto uwzględnić również odwiedzenie miasta Jerez de La Frontera, w którym dorosłych turystów zachwyca wytwarzane w lokalnych bodygarniach najlepsze cherry na świecie, a na rodzinne zwiedzanie czekają barokowe pałace i zabytkowe kościoły, w szczególności znakomite dzieło architektury  - Alkazar z pozostałościami arabskiego meczetu. Miasto to to również centrum kultury flamenco, gdzie co roku we wrześniu odbywa się jego wielki festiwal. Sama Costa de La Luz to źródło wszystkich ludowych festynów i festiwali hiszpańskich, również korridy. Atrakcji co nie miara!

Wybierając się na Costa de La Luz, mogą Państwo być pewni, że odpoczną w wysokim standardzie hotelu, z miłą obsługą i pyszną hiszpańską kuchnią. W regionie, gdzie słońce świeci przez niemal cały rok, czeka odwiedzających prawdziwy relaks, a do cudownych wspomnień gorących wakacji wraca się przez całe życie. Nie czekaj, już dziś sprawdź oferty podróży do Costa de La Luz!

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 10:16:09
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Costa de la Luz

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Costa de la Luz.