Hiszpania

Costa de Valencia

Najpiękniejsze plaże i historyczne miasteczka

Costa de Valencia jest regionem turystycznym między Costa Blanca a Costa Azahar. Stukilometrowe wybrzeże oferuje nieprzebrane możliwości spędzenia udanego urlopu, począwszy od zwiedzania miejscowości, przez plażowanie i skończywszy na uprawianiu sportów wodnych.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Costa De Valencia?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Costa de Valencia w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Costa de Valencia dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Costa De Valencia?

Poznaj ciekawe informacje na temat Costa de Valencia. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Costa De Valencia.

Costa de Valencia to region południowo-wschodniej części Hiszpanii, obejmujący 100-kilometrowy pas wybrzeża nad Morzem Śródziemnym, począwszy od miasta Sagunto na północy po Olivę na południu. Jeśli chodzi o uwzględnienie w przewodnikach lub ofertach wycieczek, region ten często jest pomijany, a jego główne miasta zaklasyfikowane do Costa Azahar lub Costa Blanca. Czy oznacza to, że nie znajduje się tu nic wartego uwagi? Nic bardziej mylnego!

Koniecznym punktem wycieczki po Costa de Valencia jest sama stolica regionu – Walencja, miasto zabytków, fenomenalnej architektury oraz nowoczesności. Trzecie co do wielkości w Hiszpanii, zachwyca turystów swoją majestatycznością i dobytkami z czasów wpływów arabskich, ukazując jednocześnie modernistyczne przejawy wpływu obecnej kultury. Do najważniejszych zabytków należą: Plac de La Virgen, barokowy kościół Basilica de la Virge dels Desamparats, zabytkowy XVI-wieczny Ogród Botaniczny czy La Lonja (Giełda Jedwawiu). Na zwiedzanie Walencji na pewno nie wystarczy jeden dzień.

Warto również wybrać się do Cullery, by przejść się po zabytkowym zamku oraz zobaczyć sanktuarium czy XV-wieczną wieżę obronną. Nie sposób pominąć symbolu miasta, czyli ośmiobocznej majestatycznej dzwonnicy nazywanej El Micalet. Atrakcją dla rodzin z dziećmi może być wizyta w jaskini, której historia dotyka dawnych Piratów. Warto również przejść się na targ ze świeżymi produktami, a w szczególności pokusić się o świeże ryby.

Dla tych, którzy szukają więcej historycznych miejsc, możemy dodatkowo polecić takie miejscowości, jak El Puig (klasztor królewski, sanktuarium w styli romańskim i gotyckim), Alfauir (monastyr Sant Jeroni de Cotalba), Olivę z piękną starówką i panującą tam niesamowitą atmosferę hiszpańskiej fiesty. Miłośnicy przyrody z pewnością zachwycą się pobytem w El Saler, miasteczka położonego w samym środku parku krajobrazowego Albufera, w którym piękno natury zachwyca poprzez piękne piaszczyste wydmy i ciekawe okazy flory i fauny.

Oczywiście Costa de Valencia to nie tylko historyczne miasteczka, ale przede wszystkim fantastyczne złociste plaże, nad którymi odpoczywają spragnieni ciszy i braku zgiełku, ale także często nunddyści (na wyznaczonych specjalnie legowiskach). Wzdłuż wybrzeża plaże przecinają czasem skaliste zatoki i klify porośnięte dziką roślinnością. Na każdym brzegu jednak na turystów czekają czyste, błękitne wody Morza Śródziemnego.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 17:47:17
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Popularne miejscowości Costa de Valencia:

Zdjęcia z Costa De Valencia

Przed wyjazdem do Costa de Valencia obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Costa De Valencia i zainspiruj się przed podróżą.

Costa de Valencia na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Costa de Valencia i zaplanuj wyjazd.