Hiszpania

Costa del Sol

Słoneczne wybrzeże Andaluzji

Ponad 300 słonecznych dni w roku i cudowne plaże czynią Costa del Sol jednym z najchętniej odwiedzanych wybrzeży Hiszpanii. Tętniące życiem kurorty zachęcają do zabawy w rytmach flamenco aż do białego rana. To właśnie z tego regionu pochodził Pablo Picasso i tu urodził się Antonio Banderas.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Costa Del Sol?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Costa del Sol w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Costa del Sol dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Costa Del Sol?

Poznaj ciekawe informacje na temat Costa del Sol. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Costa Del Sol.

Słoneczne wybrzeże Andaluzji to miejsce, gdzie piękna pogoda panuje nawet do późnej jesieni. Przepiękne miejsce, w którym warto spędzić wakacje!

Piękno plaż

Costa del Sol to 300 kilometrów szerokich, fantastycznych plaż: zarówno piaszczystych, jak i żwirowych. Wzdłuż plaż poprowadzono piękne promenady wprost zachęcające do długich spacerów i nocnej zabawy (a w Hiszpanii, jak wiadomo, nikt się nie kładzie wcześnie spać, szczególnie latem).

Mieszanka kultur

Costa del Sol leży w miejscu, z którego z jednej strony blisko jest do Afryki, a z drugiej - do Portugalii. Dzięki temu od wieków na tych terenach splatają się religie i kultury, co widać choćby w zabytkach architektury. Jednocześnie stolica Andaluzji - Sewilla, jest ojczyzną flamenco, tańca kojarzonego z "prawdziwą" Hiszpanią.

Malaga

Na słonecznym andaluzyjskim wybrzeżu leży miasto Malag - ojczyzna Pabla Picassa i Antonia Banderasa. Jeśli odwiedzicie Malagę, koniecznie udajcie się na zwiedzanie Alcazaba - to ruiny twierdzy, wybudowanej przez Rzymian i przebudowanej w IX w.przez Maurów. Wewnątrz znajduje się muzeum archeologiczne a tuż obok - ruiny teatru rzymskiego.

Kuchnia w Costa del Sol

Costa del Sol to region słynący z doskonałej kuchni. Dominują w niej świeże ryby i owoce morza, ale nie brakuje pysznej hiszpańskiej kiełbasy chorizo. Na pewno warto odwiedzić któryś z licznych tapas barów i spróbować lokalnych smakołyków.

Dla rodzin

Costa del Sol to dobre miejsce na wyjazd z rodziną. Poza oczywistymi przyjemnościami takimi jak zabawa na plaży, na dzieci czekają delfinaria, parki wodne, wesołe miasteczka i wiele innych atrakcji, np. centrum Sealife, gdzie na żywo można podziwiać rekiny.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 15:54:16
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Costa Del Sol

Przed wyjazdem do Costa del Sol obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Costa Del Sol i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Costa del Sol

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Costa del Sol.