Hiszpania

Costa Dorada

Wspaniała zabawa na Złotym Wybrzeżu

Jasny piasek plaż, mnóstwo atrakcji i ekscytujące nocne życie - wszystko to oferuje Costa Dorada w południowo-wschodniej Katalonii. Czeka tam na nas odpoczynek przy szumie fal, mnóstwo rozrywek i bardzo smaczna katalońska kuchnia.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Costa Dorada?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Costa Dorada w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Costa Dorada dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Costa Dorada?

Poznaj ciekawe informacje na temat Costa Dorada. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Costa Dorada.

Costa Dorada, czyli w prostym tłumaczeniu Złote Wybrzeże to pas śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii, obejmujący ok. 220-kilometrowy fragment Katalonii na północ od ujścia rzeki Ebro. Tak jak pozostałe regiony Hiszpanii, Costa Dorada również posiada piękne 90-kilometrowe, piaszczyste plaże, ale akurat tutaj są szczególnym atutem całej riwiery. Ich piękno wzbogacają palmy, żywa zieleń roślinności oraz błękitne morskie wody otaczające wybrzeże. Do najpopularniejszych plaż należą zdecydowanie: Altafulla, Calafell, Llevant, Larga, Torn, Riumar, L’Esquirol, Fonda, El Miracle. Tamarit. Może właśnie bez przeczytania ominąłeś te nazwy wzrokiem? Błąd! Każda z nich kryje w sobie coś niesamowitego, godnego uwagi i zainteresowania.

Altafulla może poszczycić się międzynarodowym Klubem Żeglarskim oraz Niebieską Flagą, świadczącą o bardzo dobrze rozbudowanej infrastrukturze i wysokim standardzie.  Tym samym odznaczeniem wyróżnia się pokaźna Calafell, będąca mekką amatorów gry we frisbee. Leżące na terenie miasta Salou długie plaże Llevant (1200 m) oraz Larga (600 m) są idealnym miejscem dla szukających spokojnego miejsca na letni wypoczynek, którym wokół towarzyszy mnóstwo zieleni. Podobnie zielona jest bardzo czysta, żwirowa plaża Torn, w której gustują nuddyści. Wybierają się oni również chętnie na Fondę. Z kolei ci, którzy chcą zobaczyć coś wyjątkowego – Riumar zaprasza na swoje tereny obszaru ochrony przyrody, obejmujące spokojną plażę czy nieduże wydmy. Tamarit to raj dla surferów, gdzie pobliski zamek i lasy sosnowe tworzą niesamowity nadmorski klimat. Jak widać, na Costa Doradzie jest w czym przebierać!

Costa Dorada to nie tylko plaże, ale również możliwość uprawiania sportów wodnych, pyszna kuchnia czy zwiedzanie. Co więcej – to właśnie tutaj czeka na was niezapomniana zabawa w największym parku rozrywki w Hiszpanii – Port Aventura czy też w parku wodnym Aqualeon. Będąc w Costa Doradzie, warto zwiedzić Barcelonę, Tarragonę oraz Montserrat. Oczywiście nie ma podróży do Hiszpanii bez spróbowania jej lokalnych specjałów - tutaj restauracje oferują katalońskie dania, znane przystawki i kuszące desery. Dodatkowo każdy turysta powinien przejść się po turystycznych straganach i przywieźć ze sobą drobną pamiątkę z podróży.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 18:37:41
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Costa Dorada

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Costa Dorada.